Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szüleim nem támogatnak,...

Szüleim nem támogatnak, nyugatra mennék egyetemre. Merre keresgéljek?

Figyelt kérdés
Jövő szeptemberben szeretnék mesterszakba kezdeni nyugaton. Kb. 2-3 havi megélhetésre elegendő összeget tudok addig összegyűjteni, az után muszáj lenne öneltartó módba kapcsolnom. Melyik országban (esetleg melyik egyetemen) kivitelezhető ez a legjobb eséllyel? Németül és angolul tudok.
2015. júl. 30. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Nyugaton a megélhetés (lakbér, rezsi, kaja) jóval több, mint MO-on. Emellett az egyetemeken fizetni kell tandíjat, ezen kivül elég sok egyéb (könyvek, stb) is szükséges.


Ahhoz, hogy el tudj kezdeni kinn tanulni, igen sok pénz kell: lakbér ca 100ezer Ft, rezsi 30ezer Ft, kaja 90ezer Ft minimum havonta, emellett minden lakás bérlésekor három havi lakbért le kell tenni kaucióként elöre.

NEm tudom, hogy akarnál ott önellátó lenni, ahhoz emg elöször megfelelö munka kellene.

2015. júl. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem ártana tudni, MILYEN szakon akarnál tanulni - ugyanis nem mindenhol van minden.


Emellett a megélhetés havonta legalább 250-300 ezer Ft havonta, ehhez jön a lakás bérlésénél a kaució, ami negyedéves lakbér elöre, pluszban kifizetve.


Az egyetemek nem ingyenesek, szemeszeterenként kell tandíjat fizetni, meg egy csomó tanszert, stb. is kell venni - ez sem kevés, szintén több százezer Ft.


Nem tudom, mit értesz önellátás alatt, de nem könnyü munkát sem találni egyetem mellett.


Szerintem jobban jársz, ha Magyarországon keresel munkát egyetem mellett és ott végzed el, sokkal olcsóbb és megoldhatóbb.

2015. júl. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Van pár ország ahol nem kell fizetni a mester diplomáért sem pl Dánia de lehet, hogy már Németországban sem. Nyugati országok közül szerintem messze Németország a legolcsóbb én Angliába megyek szeptembertől igaz alapjépzésre így a tandíjat megoldom ottani diákhitelből aminek elég kedvezők a feltételei de a megélhetés kb a világon a legdrágább ott illetve a skandináv országoknak is ez a híre. Ha ténylegesen tudsz németül akkor Ausztriában és Németországban nézelődj szerintem mert a nyugati országok közül még azok a legolcsóbbak és az egyetemek ingyen vannak abban nem vagyok biztos, hogy mesteren is de szerintem igen.
2015. aug. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Németországban NEM ingyenes az egyetem, még az alapképzés sem. (Most végzett a fiam, szóval elsö kézböl tudom) Félévente kb 200 Euro a tandíj, plusz egy csomó minden kell tanszerként.
2015. aug. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam, hogy ingyenessé tették mindenhol Németországban nem rég de nem néztem utána bővebben. De ha ez a helyzet akkor az Angliai tandíjhoz képest a félévente 200Euro is kb ingyen van:)
2015. aug. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amit olvastál az a "Semestergebühr" lehetett, ez még külön minden félévre 500-800 Euro közötti összeg volt. Ezt nemrég eltörölték és erröl lehetett szó a hírekben is.
2015. aug. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

És ki mit tud az egyes országok juttatási rendszeréről, ösztöndíjak, diákhitel, diákmunka lehetőség?

2015. aug. 6. 09:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Angliaban diákhitel csak az elso diplomára van amugy meg iszonyat drága igy az sajnos kiesik illetve Skóciában is csak az elso hitelre adnak támogatást de ott ha jól tudom EU diákoknak nem olyan kifizethetetlen de magyar pénztárcával meg mindig rohadt drága viszonyt ezeken a helyeken diakmunkat talalni könnyű. Németországot ugye megbeszéltük , gondolom nemet tudással ott is könnyű diákmunkat találni. Esetleg Írországnak nézz meg utana ott is ugy hallottam hogy az EU-s diákoknak eleg kedvező az egyetem ha ezt azóta nem

változtattak meg de ez nem 100% de ugye annyival

jobb hogy akkor angol nyelvterület . Ösztöndíjak ritkák sajnos, Dániáról hallottam hogyha vállalsz valahány ora diákmunkat akkor az állam meg eleg jól kiegészíti de ott ugye egyetemen kívül Dán a hivatalos nyelv es hat biztos nem lehetetlen munkát talalni mert ott mindenki beszél angolul kb jobban mint egy anyanyelvű de azert gondolom bajosabb a nyelv ismerete nelkul.

2015. aug. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!