Továbbtanulás Németországba de hogyan? Megvan hogy mi érdekel de nem tudom hogyan, miként tovább.
Németországban nem az a lényeg, hoyg emelt vagy sem egyestantárgyakból az érettségid, hanem az ugynevezett Nummerus Klausus számít, ami az utolsó két év meg az érettségi összes tárgyának az átlagából jön ki (és beleszámít a testnevelés, ének, rajz is mindenhol)
Ezzel tudsz az adott egyetemre jelentkezni, de az elbírálás egyetemenként a jelentkezök számáról függöen változik.
A legcélszerübb, ha az interneten megkeresed azokat az egyetemeket, ahol ilyen szak indul és ott érdeklödsz, mert lehetséges, hogy a külföldi (nem német) jelentkezökre más szabályok érvényesek.
itt megtalálod, hogy milyen érettségit fogadnak el.
Fachspezifische Mindestvoraussetzungen:
Mindestens ein Fach, das auf dem höheren Niveau (emelt szint) absolviert wurde, muss die fachspezifischen Anforderungen des gewünschten Studienganges erfüllen.
Darüber hinaus sind konkrete Anforderungen für folgende Studienbereiche zu berücksichtigen:
Technik, Naturwissenschaften, Medizin
zwei Fächer aus dem mathematisch-naturwissenschaftlichen und/oder technischen Bereich auf dem höheren Niveau
te "Naturwissenschaften"-hez tartozó szakra akarsz menni, tehát matek, természettudományi vagy műszaki tárgyak kellenek. szóval ne izgulj, földrajz és biológia jó lesz.
amit a német felsőoktatásról tudnod kell: nincs tandíj, ennek ellenére félévente 2-300 €-t be kell fizetni, amiért cserébe az egész szemeszterre érvényes bérletet megkapod. (nálunk mindenkinek muszáj befizetni, akkor is ha az egyetemmel szemben lakik és úgyse ül fel buszra. az egyetlen kibúvó, ha papírod van róla, hogy mozgásképtelen vagy és ezért amúgy sem tudnál tömegközlekedni. bár elméletileg léteznek egyetemek, ahol a bérlet opcionális, nagyobb városokban nem az)
4-5 ismerősöm szintén jelentkezett németországba egyetemre, de még egyiküknek sem (nekem sem) sikerült elsőre a felvételi (értsd: valami papír nem volt megfelelő, hiányzott, nem látszott a pecsét a hitelesítésnél stb). nem hiába hívják az uni-assist-ot (ami a Felvi a külföldi diákoknak) uni-rassist-nak, az egyik legfontosabb feladata, hogy kicsit szívassa a külföldi jelentkezőket. (viszont ha a jelentkezésen átjutsz, az egyetemek nagyon jól fel vannak készülve a külföldi diákokra és rendesen bánnak velük)
hogyan keress egyetemet? döntsd el, hogy melyik városba akarsz menni, keresd meg, hogy milyen egyetemek vannak ott és az egyetemek kínálatában nézd meg, hogy megtalálod-e azt a szakot, amit keresel.
ha gazdag vagy, bárhol kereshetsz egyetemet, csak döntsd el, melyik város szimpatikus. külön ajánlom Hamburgot és Münchent, ami a két legdrágább német város. Münchenben tanulhatsz pl a TU Münchenen, ami a világ top 50 egyeteme közt van. ha nem vet fel a pénz, ajánlom a német kisvárosokat, ahol kisebb főiskolák, egyetemek vannak. ezek általában nem olyan híresek, de sokan ajánlják őket, mert kis létszámú csoportokban könnyebb tanulni. illetve a keletnémet városokat, mint Berlin és Drezda. a jelentkezés menete mindig fent van a honlapjukon, de írhatsz nekik emailt is, ha még plusz kérdésed van.
egyébként nem minden szaknál van ponthatár (Numerus Clausus), de ha van is és magyarként jelentkezel, csak az érettségi jegyeidből számolják a pontodat, a bizonyítványod nem számít.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!