Londonban (egyetemistaként) havi/heti hány fontból lehet megélni? Mennyit vigyek kiutazáskor?
Úgy néz ki Londonban fogom kezdeni az egyetemet. Érdekelnének tapasztalatok (nyilván nem csak egyetemistáktól), tulajdonképpen mindenről és bármiről, ami ezzel kapcsolatos.
Egy jelenlegi osztálytársam nagybátyjának van kint négy hotele, ott valószínűleg tudnék dolgozni - ellenben szeretnék pár B-C-D tervet is, illetve az árak is érdekelnének.
Mennyire durva a bevándorlók és fehérek/helyiek közötti kapcsolat? Milyen a közbiztonság?
A végéről kezdem:
A közbiztonság nem rosszabb mint akármelyik nagy városban a világon. Vigyázni kell mint mindenhol.
A kapcsolat egyáltalán nem durva. Londonban még csak megtippelni sem lehet, ki helyi és ki bevándorló. Mindenki nagyon kedves, barátságos, udvarias. Senkit nem érdekel ki honnan jött és nem lekezelőek egymással az emberek.
Árak: nagy bevásárlóközpontokban, mint Asda, Tesco, Sainsbury's, Lidl, Aldi nagyon jó áron lehet vásárolni. Rengeteg étterem van - török, indiai, kínai, akármilyen, ahol hatalmas adag ételeket lehet venni. Pl. 5 fontért akkora gyrost/donert adnak, hogy két napig eszi az ember. Ruhákat, cipőket, kiegészítőket, kozmetikumot nagyon olcsón lehet venni. Hihetetlenül olcsón lehet vásárolni a Primarkban például. De a márkás boltokban is eszméletlen akciók, kiárúsítások vannak.
Hajvágás 30 Font körül van, de ha pl. Toni&Guy akadémiára mész tanuló fodrászhoz, aki profiktól tanult és profik felügyelik a munkáját, akkor 5 Fontért van a hajvágás :) Londonban sokat lehet spórolni, ha az ember utánanéz egy kicsit a lehetőségeknek.
Közlekedés - havi bérlet az 1-3 zónában 141 Font. Attól függően melyik zónákban közlekedsz, ez lehet kevesebb és több is.
Ami nagyon drága, az a cigi, alkohol, bulizás. Ha nem vagy bulizós, akkor nem érdekesek a költségek, ha viszont igen, akkor készülj fel, hogy ez hihetetlenül drága mulatság lesz.
Én eddig az árakról a gyökeres ellentétét olvastam annak, amit leírtál. Tehát, hogy iszonyatosan drága minden, 3-4000 ft a reggeli két főnek, lakást alig lehet találni, és amit lehet, az is iszonyatosan drága, és valószínűleg meg kell osztani, hogy fizetni tudjuk.
Valamelyik kérdés alatt írta valaki, hogy 5000 fonttal ment ki, és 4 hónap alatt (míg nem talált munkát) alig jött ki, és már azon gondolkozott, hogy haza jön. Ráadásul nekem nem csak az alapvető kiadásaim lennének, hanem könyvek, tanszerek is.
Nos, ha a reggelit a McDonaldsban/Starbucksban/Pret a Mangerben akarod beszerezni, akkor az nagyon drága. Ha magadnak készíted, akkor lényegesen olcsóbb.
Egy egész lakást nem fogsz tudni kibérelni, mert ahhoz minimum 6 hónap munkaviszony és igazolt jövedelem kell, ráadásul egy kis studio lakás is simán elvisz havi 1200 Fontot.
Szobát bérelni viszont már havi 280 Fontért is lehet Kelet Londonban.
Emellett pedig vannak olyan szállásközvetítő cégek, amelyek kimondottan diákoknak adnak ki olcsón szobákat.
Londonban minden kiadásod az igényeidtől függ. Amikor múlt éven idejöttem, az első hónapokban 600 Fontból húztam ki egy hónapot - ennyiből fizettem ki a szállást, közlekedést, kaját (ezen lehet a legtöbbet spórolni). Ha viszont nem akar lemondani az ember semmiről, akkor még havi 1500 is kevésnek tud bizonyulni.
Hogy mennyit fogsz a szállásodért fizetni és milyen költségekkel fog járni az egyetem, azt nem tudhatom. Ezen felül ha van havi 200-300 Fontod, akkor már nem lesz gondod. Ha több 'költőpénzed' lesz, annál egyszerűbb dolgod lesz :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!