Az amerikai egyetemekre milyen tesztet kell kitölteni?
Olvastam, hogy persze, személyes felvételitől kezdve minden van, de ha jól tudom, akkor van egy általános teszt is, amit közel hibátlanra kell tudni megírni, hogy szóba álljon valakivel egy olyasmi egyetem, mint pl.: Harvard , Stanford, Yale
Ilyen tesztet lehet találni a neten, megoldással? (csak érdekelne, hogy milyen szintet kérnek/várnak el)
SAT, ACT, meg TOEFL.
SAT-t a nyugati parton preferálják az ACT-t a keletin. Az ACT egy kicsit jobb mivel egy vagy pár tantárgyra fókuszál míg az SAT egy kicsit általánosabb. De ha mondjuk az SAT subject tesztet csinálod meg akkor is jó. Ha valami nagyon komoly egyetemre szeretnélmenni érdemes az SAT-t és az ACT-t is megírni. A TOEFL azért kellhet mivel az anyanyelved nem angol és nem minden európai angol teszteket és vizsgákat ismernek az amcsik. Az én angol emeltszintemmel például nem tudtak mit kezdeni. A TOEFL egy világszerte elismert angolt felmérő teszt amit minden országban meg lehet írni(Budapesten ebben az esetben), azzal az egy hátránnyal hogy csak 2 évig érvényes. Ha a Harvardra/Stanfordra/Yalere akarsz jelentkezni akkor viszont nem elég ennek a háromnak a majdnem tökéletes pontszáma. Mivel ezeknek az egyetemeknek a felvételi rátája mind 5% alatt van ezért valami olyat is fel kell mutatni ami kiemel a tömegből személyesen. Szaktól függően például akkor fognak rád bólintani ha mondjuk Informatika szakra mész és már gimnazistaként is megírtál magad egy komolyabb programot. Ez csak egy példa.
Ha valami komolyan elértél az életedben és nagyon magas pontszámokat értél el azokon a teszteken és persze jók a jegyeid akkor jön a személyen beszélgetés majd emailben megkapod hogy felvettek-e.
Én megírtam ezeket a teszteket és fel is vettek az általam megjelölt egyetemre.Remélem segítettem, és kell bármilyen külön segítség nyugodtan üzenj nekem.
Ha esetleg tényleg halál komolyan gondolod ezt a harvardosdit akkor megadhatom egy new yorki ismerősöm facebookját akit felvettek a Yalere.
Ez kb igaz, amit az előttem lévő írt, de vannak még fontos faktorai. Pl a GPA-d, ami a középiskolai tanulmányi átlagod, ezekre az egyetemekre valószínűleg legalább 3 emelt szintű érettségit kell írnod. Fontos még, hogy neves tanárok írjanak rólad recommendation letter-öket, és neked is kell írnod magadról egy motivációs levelet (ami szinte a legfontosabb). A Yale-en és a Harvard-on különösen úgy van, hogy fontos, hogy jó tanuló legyél, de emellett sok extracirrucular activity-t kell csinálnod (sport, egyesületi tagságok, stb.)
Egyébként ezekre az egyetemkre évente 40-50.000-en jelentkeznek és ezeknek a fele ázsiai zseni, akik mindenben képesek magas színvonalat nyújtani. Hidd el, hogy akit felvesznek egy Ivy League-es egyetemre, az van olyan talpraesett, hogy magától megkeresi a követelményeket és nem egy gyakorikerdesek szintű oldalra írja ki.
Ja, tandíjak. Az USA-ban nem csak a tandíjak drágák, hanem a megélhetés is. Ha jól emlékszem (nem biztos, hogy teljesen pontos, nézz utána) a Harvard-on a cost of attendance;56.000$/yr., a Stanfordon: 64.000$/yr. és a Yale-en 62.000$/yr. Egyedül a Yale-en lehet esélye valakinek, aki nem tud fizetni, mert ott adnak need-based financial aid-et (talán még international applicant-oknak is)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!