Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogy zajlik a jelentkezés...

Hogy zajlik a jelentkezés angliai vagy amerikai egyetemekre? Hol olvashatok erről többet?

Figyelt kérdés
2011. okt. 31. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

Az arra méltó iskolákba ellátogatnak a külföldi egyetemek képviselői és tanulókat toboroznak (Ilyen pl a Fazekas, Eötvös stb).

Más tanulókra nincsen szükségük, szóval más módon kicsit bonyolultabb és nem kevésbé drága.

2011. okt. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos egy kisvárosban élek és nem túl ismert a középsulim, de elég erős gimnázium egyébként. Interneten hol olvashatnék többet erről, ha nem egy olyanba járok, amiket írtál?
2011. okt. 31. 11:33
 3/7 anonim ***** válasza:
32%

Google-ben keresgélj.

De ha nincs meg minimum a felsőfokú nyelvvizsgád, akkor ne is számíts felvételre. Arról nem beszélve, hogy sok egyetem saját nyelvvizsgát kér, tehát külön náluk is le kell vizsgázni, az ő színvonalukon.

Tandíjjakról azért van valami kis elképzelésed, ugye? Mert ösztöndíjra nem sok esélyed van.

2011. okt. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

"Az arra méltó iskolákba ellátogatnak a külföldi egyetemek képviselői és tanulókat toboroznak (Ilyen pl a Fazekas, Eötvös stb).

Más tanulókra nincsen szükségük, szóval más módon kicsit bonyolultabb és nem kevésbé drága."


LOOOOOOL


Nah, ne hallgass erre a kis 77%-os kölyökre...


Én a britekről tudok írni. Ők bárkit elvisznek, akit olyannak látnak, hogy ambiciózus, tök nyolc hol tanult.


Menj ki januárban az Educatio kiállításra a Symaba. Ott lesznek külföldi iskolák is képviseltetve. Én anno egy brit hölggyel beszélgettem. Nagyon rendes volt, és Ő igazi információkkal szolgáltatott, nem úgy mint az előttem szóló.


Eu állampolgárként jogosult vagy diákhitelre. Tehát az oktatásod költségét a brit állam meghitelezi számodra és diploma megszerzése után csak akkor kezded el törleszteni a hitelt, ha a fizetésed elért egy x /országonként eltérő/ évi összeget és akkor is egy normális összeget kérnek el belőle /nem úgy mint Magyarországon, hogy nem foglalkoznak vele ha hiteltörlesztés közben éhen halsz/

Jah és ez is 10 év után elévül- tehát nem fog az unokáidra átszállni.


ja és a megélhetésre is vannak ösztöndíjak/támogatások így azzal sincs gond.


A jelentkezés az ucas.com oldalon történik, ott olvashatsz több mindent is: pl. melyik karra mik a követelmények.


Jah és kell egy nyelvvizsga: IELTS amiről mindenki azt magyarázza, hogy jajj nehezebb mint egy angol felsőfok... Hát Rigó C1 felsőfokkal üzenem, hogy az egy lepkefing, egy erősebb középfokkal - amin nem épphogy átmentél- már megírható.



Szóval innen puszilom a rosszindulatú - vagy jobb esetben hozzá nem értő előző válaszolót.

2011. okt. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valóban. Én az Amerikairól írtam nem az Angolról.
2011. nov. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha amerikai egyetemekrol is irtal, sulyos tevedesben vagy, ti. az elit amerikai egytemek nemigen "toboroznak". Informaciokkal, stb, persze szolgalnak, rendezvenyeik is vannak, de oszinten erdekelne, pontosan hol "toboroz" (plane Mo.-on) a Harvard, Stanford, vagy az ocean tulfelerol Cambridge, Oxford...az informacioatadast es ehhez hasonlokat ne nevezzuk toborzasnak! Igen, egyes, foelg allami egyetemek az USA-ban aktivan toboroznak, egy UC Berkeley is ezt teszi, de itt a toborzas jelentese a csucstanulok idoben kivalasztasa, es felvetele, nem az, hogy magukat nepszerusitsek a szo klasszikus ertelmeben. Egyeteme valogatja, persze.


"arra erdemes"...kicsit ugy hangzott, mintha a vilag elit egyetemei vigyazo szemuket a Fazekasra vetnek, Eton pedig vigyazva pislogna arrafele, LOL.


EU-s allampolgarkent amugy Brit egyetemre bejutni, es legfokeppen azt megfizetni sokkal egyszerubb, mint az USA- ba.

2011. nov. 2. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2011. nov. 2. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!