Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Comenius Egyetem Pozsonyban...

Comenius Egyetem Pozsonyban (Komensky)?

Figyelt kérdés
Tanul(t) valaki esetleg az Univerzita Komenskéhón, egész pontosan a Filozofickán, az tudna írni róla véleményt?

2013. dec. 30. 21:58
 1/4 anonim válasza:
Én nem tanultam ott, de elméletileg itt Felvidéken a Comenius egyetem a legjobb. A bölcsészettudományi karon sok féle szak van, van miből választani.
2014. jan. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, én is így tudom..
2014. jan. 12. 10:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Tudom, a kérdés elavult, de válaszolok azoknak, akik a jövőben fognak erre a kérdésre kattintani.

Az egyetem felvidéki/szlovákiai viszonylatban az egyik legjobb (mellette ott az STU), de "fakultánként" (karonként) változó, hogy milyen színvonalon folyik az oktatás.

Én angol-magyar tanári szakon tanulok, és vegyes véleményem van az "filozofická fakulta" (bölcsészettudományi kar) színvonaláról.

Az oktatás színvonalas, a tanárok nagy része ténylegesen képzett, viszont van egy minimális százalék, aki nem oda való, és még én is jobban tudnám tanítani azokat a tantárgyakat. Vannak akik nagyon szigorúk, és vannak akiknél öt oldal megtanulásával kreditet kapsz - bár gondolom, ez a legtöbb egyetemre érvényes. Nem tapasztaltam igazságtalanságot a tanárok részéről, talán annyi probléma lehet, hogy nem mindig működik a kommunikáció (e-mail) és késnek a kiértékeléssel (fele-fele arányban). Én személy szerint eddig mindig mindent megtudtam még a vizsgaidőszak vége előtt 2-3 héttel, csak venni kell a fáradságot, hogy "megpiszkáld a tanárt". Legtöbben panaszkodnak, de nem veszik a fáradságot, hogy dobjanak egy kétmondatos e-mailt. Tudom, a tanár mulasztása legtöbbször, de több tíz-száz gyereket tanít egyszerre, és ugyanannyit értékel is egyszerre, és még egy részüket újra is kell vizsgáztatnia.


A tantermek technikai felszereltsége nem a legjobb, és legtöbbször az összes terem egyszerre foglalt, mivel mindenhol óra van. Lifehack: ISIC ellenében kérhetsz magadnak szabad termet a portán. Ezt én magam se tudtam sokáig.


Az egyetemi élet picit befülledt, azonban ki tudod venni a részed bármiből, ha szeretnéd. Szerkesztheted az angol nyelvű diákmagazint, könyvtárazhatsz, vannak előadások az egyetemen pluszba, színjátszó kör is van (kettőről tudok jelenleg).


Pozsony egyébként egy szép, európai város, közlekedni könnyű és olcsó, sok lehetőséget rejt magában, csak tudni kell, hol kell keresni.

Még első évem előtt féltem, hogy mi lesz majd, de szerintem fél év után rááll az ember az egyetemi életre, és egy idő után pedig teljesen meg tud majd állni a saját lábán (amennyire az egyetemi és kollégiumi körülmények engedik).


További kérdésekért írjatok üzenetet. :)

2019. júl. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia,

Esetleg tudnal nehogy konkret nevet is mondani, (magyar szakon) akiknel nem nehez teljesiteni jo jeggyel a tantargyakat illetve olyant is aki szigoru vagy nem ajanlott annyira? En Erasmussal fogok jonni fel evre es a szakmai gyakot is ott fogom csinalni ha minden jol megy. 😊 Koszii elore is!

2020. márc. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!