Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Lehet egy ilyen egyetem rossz?

Lehet egy ilyen egyetem rossz?

Figyelt kérdés
Kaliforniába fogok egyetemre járni és néztem egy egyetemet, amiről nem sokat lehet tudni, csak azt, hogy az a pszichológiai szak, ahova megyek évi 15.000$-os tandíjat követel. Ez magyar viszonylatban baromi drága, de ott nem tusom. Szóval ennyi pénzért azért ott se valószínű, hogy rossz lesz ez az egyetem, ugye?
2013. dec. 26. 10:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerinted az ár és a minőség egyenesen arányos egymással? Azaz minél drágább a tandíj annál színvonalasabb az egyetem? a kérdésed helyett nézd meg hol áll az adott egyetem az egyetemek rangsorában, milyen az elhelyezkedési arány a végzettek körében, és milyen fizetéseket kapnak a végzett hallgatók...(persze ha nem itthon akarsz elhelyezkedni amerikai egyetem után..mert itt nem biztos hogy annyi előnyt jelent majd)
2013. dec. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem, szerintem nem feltétlenül egyenesen arányos. Pl a BME olcsó és nincs fent a top 400-as rangsorban, pedig úgy gondolom, igen magas színvonalon megy ott a tanítás.
2013. dec. 26. 18:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!