Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mehetek egyetemre, ha szakközé...

Mehetek egyetemre, ha szakközép 9. ben megbuktam?

Figyelt kérdés
Tavalyi évem nagyon rosszul sikerült, mióta itthon minden rossz, azóta nagyon gyengültem tanulmányilag (7. osztálytól kezdve..) , de már kezdek rájönni, hogy én szeretnék "kiemelkedni" ebből a sz*rból.. már elnézést, hogy így fogalmazok. Nem szeretnék az itthoniakról beszélni, csak annyit szeretnék tudni, hogy ha nem fogják nekem finanszírozni az egyetemet és egyszer megbuktam 9. osztályban, de másodjára átmentem (4 darab kettesem lett, többi 3-4-5) , és 10. , 11. , 12. osztályban szeretnék kitűnő tanuló lenni (tudom, hogy képes vagyok rá, nagyon könnyen tanulok meg mindent amivel foglalkozom kicsit is.) akkor a bukástől eltekintve lesz esélyem továbbtanulni, vagy a 9. bukás miatt az egész veszett ügy?

2012. jún. 22. 23:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Felvételin csak a 11-12 osztály jegyei vagy az érettségi számít, vagy ezek kombinációja. Senki nem fogja megkérdezni, előtte hányas voltál. Húz bele és sikerülni fog.
2012. jún. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, mehetsz egyetemre, mert csak a 11-12-es eredményt nézik, sőt, duplázni is lehet, akkor csak azokat a tantárgyakat nézik, amik kellenek arra szakra, ahova mész, és akkor annak az érettségi eredménye számít. szóval ha tanul és tényleg belehúzol, akkor simán van esélyed, és ha könnyen tanulsz, akkor még több is, mint a h.lye strébereknek, akik csak magolni tudnak.
2012. jún. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy milyen szakközépbe mész, de azért azt tud, hogy a szakközépí oktatás nem a legszínvonalasbb (feltétlenül). Persze ez magától a szakközéptől is függ, meg attól is hogy hova akarsz menni. Pl. ELTE-TTK vagy BME-VIK szintjét lehet, hogy megse üti (és, persze nem feltétlenül, de meg lehet, hogy akkor azt a szinted már nem fogod bírni). Attól függően milyen egyetemre akarsz menni, lehet hogy egy erősebb iskolával jobban járnál. De mondom, ez attól is függ milyen a mostanid.


Mindenestere, természetesen. Senkit nem érdekel a kilencedikes jegyeid. A 11-12-dikes számíthatnak, de duplázással még azok se feltétlenül. Ha jól tanulsz és jól írod meg az érettségiket, akkor simán. Más kérdés hogy fogod bírni, de ha nem válalod túl magad és tanulsz rendesen akkor bírni fogod. Tehát vetemedj neki és ha tényleg neki állsz, akkor biztos vagyok benne, hogy sikerülni fog.

2012. jún. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az utolsóval nem értek egyet, én is középsuliba jártam és egy csomó mindenből keményebben kérták számon a dolgokat, mint a város elit gimijében, és én is SZTE TTIK-ra jöttem, és meg is álltam eddig a helyem, pedig a legnehezebb karok között van
2012. jún. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Van ebben az iskolában is ami nehezebb, van ami könnyebb, bár nem mindig egy gyaloggalopp. Köszönöm a válaszokat, nagyon jó, hogy csak azokat a jegyeket nézik, bár én már jövőre is belehúzok, szeretnék sikeres lenni és kiemelkedően teljesíteni mindenhol.


Bár nem szeretnék a legjobb egyetemre menni, a lényeg hogy majd megfeleljen a célnak és minél közelebb legyen.

2012. jún. 23. 01:56
 6/9 anonim ***** válasza:

mehetsz persze. én annak idején be sem írtam a középiskolás jegyeimet felvételinél. mi a franc közük van hozzá.... :-)

csak a két felvételi tárgyam érettségi eredményét dupláztam.

2012. jún. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Am arra figyelj hogy esetleg a természettudományos tárgy az 9-10-ben van és hogy az utolsó 2 tanult évet nézik minden tantárgynál.
2012. jún. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Én sem értek egyet azzal, hogy a szakközépiskola az egy "semmi" a gimihez képest. Attól, hogy nem tanulok 4 éven keresztül fizikát, meg kémiát (amire a legtöbb diáknak nincs is szüksége), attól még ugyan olyan képzésben részesülnek. 2 évig nekem is volt fizikám, kémiám, 3 évig pedig biológiám. Ezeknek a tudományát az adott év alatt elsajátítottam, ezért jöttek be a szaktantárgyak. Én gazdasági szakközépiskolába jártam, így lehetőségem volt felvenni a közgazdaságtant, a gazdasági alapismereteket, marketinget, statisztikát, stb... Vagyis hát, ezek közül kettőt lehetett csak. Közgazdaságtant és marketinget vettem fel, 2 évig tanultam, és semmivel nem érzem magam kevesebbnek, sőőőt ha most így belegondolok, én több mindenhez "értek" úgymond, mint egy gimis. Ők nem tanulnak semmi szaktantárgyat. Tehát nekem sokkal könnyebb lesz az egyetemen egy közgazdász szakon, mint egy gimisnek, aki életében nem számolta még ki egy ország GDP-jét, illetve nem rajzolt fel egy keresleti-kínálati függvényt sem.
2012. jún. 24. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
77%
Ja és amúgy kedves kérdező, ne aggódj! Senki nem nézi a 9-es bizid :) 9-ben én sem voltam jó tanuló, volt amiből bukásra álltam évvégén, és a kettesért kellett felelnem. Idén érettségiztem, és az évek alatt a legjobb tanulók közé küzdöttem magam :) Neked is menni fog, nem lehetetlen, nem kell megszakadnod, csak rá kell hangolódnod a tanulásra, aztán meg már nagyon könnyen fog menni :) Fogj fel mindent úgy, mintha egy történetet tanulnál meg. Hangosan mondd magadnak a tananyagot, hamarabb megjegyzed, mintha magadban olvasnád. Úgy mondd hangosan, mintha valaki másnak adnád elő, akinek magyaráznád. Így "átvered" magad, mert igazából ugye csak magadnak adod elő az adott leckét, de így akkor is könnyebben tanulod meg :) Magyarázd meg magadnak, hogy ez meg az miért volt így. Én is így csinálom, és látod, egyetemre készülök :) (csak vegyenek is fel)
2012. jún. 24. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!