Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a hírről az egyetemekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

[link]


Én egy kicsit melepődtem hogy pl nincs szinte német egyetem...


2009. nov. 12. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a SOTE, BME benne lehetne a 100 legjobban, de ugye a pénz...
2009. nov. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerintem a top 10 egyetem realisztikus. Azon meglepodtem, hogy az Oxford csak otodik. Azt sajnalom, hogy nincs magyar egyetem az elso 100ban...
2009. nov. 20. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért szeretném én látni, hogy mi alapján rangsorolják az egyetemeket. Én ilyen vadbaromságokra emlékszem, hogy pl. hány Nobel-díjas tudós tanított az illető egyetemen, ami nyilván teljesen irreleváns, hiszen egy Nobel-díjas tudós oda megy tanítani, ahol a legtöbbet fizetnek neki, ergo az USÁ-ba. Ha már valami számít, akkor az, hogy hol tanult, nem az, hogy hol tanított. Meg ha ott is tanít, akkor sem biztos, hogy emeli az oktatás színvonalát, ami nem azon az egy tanáron múlik (aki attól, hogy van Nobel-díja, nem is biztos, hogy jó tanár).


A szempontokat úgy határozzák meg, hogy az amerikai egyetemek legyenek a legjobbak. Az ilyen listáknak az az értelme, hogy jó mélyen belelefetyeljenek az amcsik seggébe.

2009. dec. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ez nem a Shanghai lista, semmi koze nincs a Nobel dijakhoz. Itt munkaadok velemenyet, mas egyetemen tanitok velemenyet, a tanar-diak aranyt, a kutatoi folyoiratokban megjelent cikkek felhasznaltsagat, es a nemzetkoziseget mertek.


Egyebkent azert a listat megnezhetted volna mivel a Harvard mellett negy brit egyetem van az elso otben (tehat nem eppen az amerikaiaknak kedvez)...


Te hogyan merned fel az oktatas szinvonalat? Szerintem ez egy viszonylag (!) jo mero eszkoz... Persze megvannak a hibai...

2009. dec. 8. 14:39
 5/5 A kérdező kommentje:
Bocsanat az elso hatban van negy brit egyetem...
2009. dec. 8. 14:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!