Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy van ez a mai egyetemekkel...

Hogy van ez a mai egyetemekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Azt szeretném tudni, hogy a 2011 utáni tanévekben, vagy általában mikor teszik kötelezővé az egyetem felvételi vizsgáját?


Vagy hogy is van ez?

Nem nézik az érettségit, hanem menned kell felvételizni? Nem igazán értem ezeket.


Előre is köszönöm a válaszokat.


2010. dec. 4. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Pár éve törölték el a külön felvételit. Nem tudtam, hogy tervben van, hogy visszavezetik (elég sok gond volt vele)
2010. dec. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem, hogy visszavezetnék, csak kíváncsi vagyok, hogy van ez.
2010. dec. 7. 20:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Most külön felvételi a művészeti főiskolákra, egyetemekre van (alkalmassági vizsgának hívják őket).

Ez a mostani felvételi rendszer rossz.

2010. dec. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mármint az, h nincs felvételi a nem művészeti egyetemekre.
2010. dec. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Jelen pillanatban az érettségi a felvételi, ám folyamatosan beszélnek róla, hogy meg fog változni a rendszer. Két álláspont létezik: 1. szóbeli felvételi vizsga, 2. kötelező emelt érettségi (egy vagy kettő darab)


Feltehetőleg a kötelező emelt szint lesz a beugró az egyetemekre/ főiskolákra, most arról vitáznak a parlamentben , hogy egy vagy kettő legyen, de akár még a másik verzió is bejöhet.

2010. dec. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!