Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egy itthon könnyű, keresetlen...

Egy itthon könnyű, keresetlen büfés szakhoz mennyit tesz hozzá, ha külföldön végzem el?

Figyelt kérdés
/dánia/
2013. okt. 21. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Sztem pontosabban tudunk válaszolni, ha megirod, konkrétabban milyen szakok jönnek szóba?

Én csak 1napot voltam csak Kphgban, attól "nem messze" berlinben tanultam, de annyit én is tudok, hogy nagyon fejlett társadalomról beszélünk.


Szerintem sokat tesz hozzá, persze azért "attól függ". (Élettapasztalatban mindenképp! bár ez fontos, azért ne tévesszük össze a szakmai dolgokkal)

Pl. a nyelvtudás (angol oktatási nyelv?), amit arrafelé sztem biztos könnyebb fölszedni és tökéletesíteni (általában jobban tudnak, jobbak a modszerek), és a "volt már külföldön" tapasztalat miatt valamivel gondolom többet ér ez a diploma mint egy ugyanolyan kaliberü itthoni iskolától.

Pontosabban (attól tartok) a dán átlag az felsöfoku oktatás minöségében, lehetöségeiben, tipikusan a magyar fölött van. Még az is lehet, hogy valami komolyat, hasznosat is tanulsz:p (Hiszen nem annyira a szak neve számít, hanem a minöség.)


Mellesleg, ha dánul már jobban tudsz, németül is könnyebben tanulsz, bár persze az angolhoz szerintem közelebb van (nem tudok, csak a skandinávok voltak az angol nyelv egyik "megalapítói").

2013. okt. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

marketing menedzsment-et tanulnék, vagy valami hasonlót.


itthon mondjuk logisztikai mérnököt nézegettem, azt azért kint nem merném bevállalni. angolul beszélek, nyilván nem tökéletesen, de ez nem (lenne túl nagy) akadály.

2013. okt. 21. 17:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy tudod-e már, hogy MOn vagy nyugaton akarsz-e dolgoozni utána?

igaz, meggyözödésem, h nem lathatsz a jövöbe, kivéve, ha mondjuk már a fél családod 'kint' van.


Kben miért nem mered a mérnök szakot bevállalni? Azt gondolnám, hogy nyelvileg akár egyszerübb lehet, mint egy "puhább" szak. Matematikailag is lehet egyszerübb mint a BME, de ez csak talalgatás (általános tendencia, hogy Keleteuropaban istenítjük a matekot, azért nincs mindenhol ennyire igy)

Sztem majd irj ki kérdést a szakok+egyetem nevével is. Biztos van mar facebook csoport, stb ottani magyar diakokbol...

2013. okt. 22. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

háát, igazából egy külföldi diplománál magyaro-n is sokkal jobb a külföldi, még akkor is ha nem mérnöki, bár ez az, amiben nem vagyok biztos. külföldön meg egyértelműen a dán.


azért nem szeretnék kint mérnöknek tanulni, mert egy megértős tantárgyat angolul sokkal nehezebb megérteni, mint magyarul. angolokkal tudok csak beszélni, hogy ez mégis hogy van, szerintem sokkal több vele a macera.

2013. okt. 22. 21:16
 5/8 Dubi ***** válasza:
Én Skóciában tanulok kémia szakon, szerintem egyáltalán nem nehezebb angolul megérteni az anyagot, mint magyarul. Főleg, mivel a magyarok a szakszavak 90%-át csak magyarosították.
2013. okt. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
mérnöki szakra nem tudtok rábeszélni. a suli is csak ilyen irányultságú, amit kinéztem... (IBA)
2013. okt. 24. 00:03
 7/8 PHP de kóder! válasza:
szerintem az ilyen szakokat nagyon hamar meg kene szuntetni.
2013. okt. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

lehet, hogy dunát lehet velük rekeszteni, de szerintem az angol nyelv és az a fajta csoportmunka/gyakorlati oktatás miatt ami kint van, nem lehet egy lapon említeni az ilyen irányultságú, magyar diplomásokkal.


ez lenne a kérdés..., ezt csak én gondolom így?

2013. okt. 25. 16:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!