Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szeretnem megkerdezni, hogy...

Xma kérdése:

Szeretnem megkerdezni, hogy azok akik külföldön tanulnak mikent és hogyan iratkoztak be egyes iskolakba? Valamint hogy miködik ez a beiratkozas? Elsősorban Anglia erdekelne meg Nemetország.

Figyelt kérdés
Három emelt szintű éretségi vizsgaval rendelkezem. Elmeletileg külföldön ezt nezik.Mire lehet külföldön számitani? Vannak ösztöndijak amik jól jönnenek iskola közben?? Nagyon örülnek ha irnatok bövebben erröl a külföldi diák életmodról.

2013. aug. 30. 00:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Ahogy én tudom, ott azok kapnak osztondijat akik jol tanulnak, kulonben fizetni kell. En kulfoldikent tanulok magyarorszagon es minden dokumentum helyett be kellett adni valami mast. Utlevel sokszor kellett.

Ahelyedben inkabb angliat valasztanam ha megengedheted magadnak.


Amit az osztondijjal kapcsolatban mondtam, nem biztos. Olvass utana az egyetemek honlapján. Ott mindig van egy resz a kulfoldi hallgatoknak (en is keresgeltem)

2013. aug. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Külföldország nincsen, csak NO, GB, Hollandia, MO, Szlovakia... mindegyik más.

Mielött kérdezel, legalabb a GYK-n rakereshetnél a kulcsszavakra, jo sok ilyen kerdes van, en is megvalaszoltam.

Minden egyetem honlapjan rajta van, hogy lehet bekerülni. Ezenkivul tul altalanos a kerdes, nemcsak orszagonként, de szakiranyonkent is valtozik a szituacio, pl. orvosi kepzesre bekerulni nyilvan nehezebb.


Németorszagban tudjad, hogy Tartomanyonkent valtozik a szabalyozas, pl. Berlin, Bajororszag ingyenes.


Berlin sztem nagyon jo hely. De teny, hogy az angol a fontosabb nyelv, mindenkeppen beszelned kell, mire diplomad lesz!

Ausztriaban könnyebb bekerülni, de nem is annyira érdekes, központi hely mint Berlin (becs sztem unalmas, söt baratsagtalan berlin után)

2013. szept. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!