Mi a véleményetek a külfön végzett diakokról? Szerintetek ténylegesen többet tudnak (a gyenge magyar oktatás következtében) vagy csak a nyelvtudásukat tudják kamatoztatni?
Nem nevezném gyengébbnek a magyar oktatást...
Egyik tanár mondta, h voltak külföldi suliból a gimiben órát látogatni, és azt mondták, hogy örömmel fogadják a külföldre a tanulni vágyókat, mert pl a reáltárgyakban erősebb a tanítás színvonala, mint kint(fizika, matek).
A magyar oktatás színvonala szerintem abszolút nem gyenge. Külföldön élő rokonoktól, ismerősöktől nagyon sokat hallom, hogy a diplomás magyar szakembereket tárt karokkal várják külföldön, mert jó munkaerő. Nyilván emögött rejlik némi hátsó szándék is, de ezt most hagyjuk... Hogy csak ebből induljak ki, általános suliban annó volt egy osztálytársam aki a 6. osztályt amerikában járta a szülei miatt. Ők akkor tanulták a szorzó táblát... Szerencsétlen srác egész nyáron magánórákra járt, hogy visszatudjon lépni a szintünkre, és újra osztálytársunk lehessen.
A németországi élményeim is hasonlóak... Bár én ott csak egy adott gimnázium, egy bizonyos csoportját láttam , így nem általánosítok, a lényeg, hogy szerintem nyelv szempontjából mindenképpen jó dolog, de nem hiszem, hogy a legtöbb munkahelyen, ahol mondjuk nem igazán kell nyelvtudás, elsőbbségben részesül egy olyan diák aki külföldön végzett. Ha csak nem valami nagyon neves egyetemről van szó.
Első vagyok.
Abban rosszabb, hogy sok helyen azt sem tudják, mit tanítsanak, mert az alapszakon mindent megtanítottak. A páromék például ismételnek, és néhol részletesebben vesznek dolgokat.
Nálunk ez a rendszer még nem alakult ki, kell még neki vagy 10 év szerintem. Szóval ebből a szempontból biztosan jobban jársz egy külföldön szerzett Masterrel, plusz ott van ugye a nyelvtudás.
Külföldön nem csinálnak MA-t :D
Legalábbis nagyon kevés azoknak a száma, akik a BA diploma után továbbtanulnak. Csak akik tényleg szakosodni szeretnének és feljebb jutni a ranglétrán, de engem pl szabályosan kiröhögött az egyik tanárom, amikor megkérdeztem tőle, hogy miért választják olyan kevesen az MA-t, mit lehet kezdeni egy BA-val itt (UK). Azt mondta: mindent. Lényeg, hogy diplomád van, utána olyan munkát vállalsz, amilyet akarsz.
Egyébként én nem értek egyet azokkal, akik azt mondják, hogy a magyar oktatás nem gyenge. Lehet, hogy vannak olyan szakok, és iskolák, ahol nagyon jó színvonalon tényleg adnak HASZNÁLHATÓ tudást az ember kezébe, de ez szerintem ritka. Otthon mi megy? Magolás a vizsgaidőszakban, aztán azon buksz el, hogy nem tetszik a tanárnak a nyakláncod, vagy ugye rengetegen hallottak/tapasztaltak már olyat is, hogy mindent tudtak, mégis megvágták őket. A nyakláncos eset is megtörtént.
Mi van ezzel szemben külföldön? 1órás órák vannak, amin úgy magyarázzák el az anyagot, projektorral-videónézéssel, hogy már akkor egész jól megérted. Szemináriumokon DOLGOZIK a csapat, és nem csak 1-1 ember olvassa fel az unalmas írását 90perc alatt mint Magyarországon. Nem kell egy félévben teljesítened 15tárgyat, összesen 8 órád van..
Ugyanakkor külföldön nem elég abból írni, hogy vizsga előtt egy nappal előveszed az anyagot,hanem kemény formai követelményekkel esszéket kell írni. Amihez a könyvtárat második otthonodként fogod emlegetni. De megéri.
üdv,egy magyar lány külföldről
Kérdező: A University of Liverpoolon vagyok másodéves. Két évig otthon is tanultam (egyetem plusz OKJ), szóval össze tudom hasonlítani a két oktatást.
üdv,
A.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!