A magyar oktatás miért a lexikális tudásra megy rá?
A második hozzászólót megerősíteném, de szerintem ez így helyes, ahogy az USA-ban folyik. Csupa felesleges tantárgy van általános és középiskolában is, amelyek olyan lexikális tudások, melyeknek 95%-át elfelejted jó esetben érettségi után, általánosságban pedig már másnapra is. Mert egyszerűen nem érdekel, és nincs rá szükséged. Amit pedig tanulni szeretnél, és igazán érdekel, arra nem marad energiád, mert a mellette levő tizen-akárhány tantárgy mindegyikéből elvárják, hogy értsd, tudd, tanuld meg, emlékezz rá. Jobbnak tartom, hogy csak abból a szakterületből kelljen legjobb tudásod szerint teljesítened egy felsőfokú intézményben amely érdekel, és addig pedig ne legyen az illető számára csupa felesleges tantárgy.
Pl. én autószerelő leszek, és pont lesz*rom angolon kívül az összes érettségi tantárgyat, mivel a későbbiekben egyikkel sem fogok majd találkozni, és a szakmámban sem várják el, hogy tudjam, Ady vagy Petőfi élt-e előbb.
Ugyanígy van egy mondjuk varrónő, akinek tudnia kell a polipeptid lánckötést, egy szakács, akinek tudnia kell hatodfokú hatványokat megoldani. vagy egy asztalos, akinek tudnia kell mi történt az ókorban Babilóniában.
Szeretnék tenni egy megjegyzést. Az amerikai átlagemberek nagyon buták és tájékozatlanok.(tapasztalat) Amit viszont kétségtelenül megtanítanak nekik az iskolában az a nyitottság,önbizalom és kreativitás, ami a mi porosz típusú oktatási rendszerünkből teljességgel hiányzik.
Azon persze el lehet vitatkozni, hogy melyik a hasznosabb a gyakorlati életben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!