Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Érdemes lenne Ausztriába...

Érdemes lenne Ausztriába mérnöknek továbbtanulnom? (lehetőleg olyanok írjanak akiknek van tapasztalata)

Figyelt kérdés

Egy ideje nézegetem a TU-Wien Maschinenbauingenieuer szakát és lenne 1-2 kérdésem.


Tudom, hogy nehéz ezt megmondani de még is mennyire nehéz, milyen szinten áll a bécsi műszaki egyetem a pesti vagy miskolcihoz képest? Ezt úgy értem, hogy ha azt nem nézzük, hogy németül kellene hallgatni az előadást. Vagy egyáltalán nem lehet összehasonlítani azt az egyetemet egy magyarhoz képest?


A németen nem múlna, felsőfokom van már. De az nagyon érdekelne, hogy nehezebb-e a milskolcnál...


Másik, hogy a megélhetést mennyire lehet magadnak intézni? Az reális elképzelés, hogy ha az ember dolgozik hétvégén napi 8 órában 10€ órabérért, akkor 1 hónap alatt összejön 640€. Ennyiből már meglehet élni? Mennyire nehét hétvégi munkát találni, vagy ilyen részmunkaidős állást? Mindenképpen kéne valamennyire a szülők pénzére majd támaszkodnom?


Tehát az egyetem nehézsége (ha azt nem nézzük, hogy németül megy az oktatás) és a megélhetés kérdése érdekelne.


Előre is köszönöm a válaszokat!!!



2013. jún. 28. 17:46
 1/2 Kim Bo Mao ***** válasza:

Maschinenbauingenieuer szakma nagyon kelendő szakma főleg Linz közelében. Amúgy Bécsben drágább az élet-főleg lakhatás- de 640EUR-ból szépen ki lehet jönni (200EUR a kaja, ha főzöl) marad 440EUR. Ebből ha diákszállóra mész akkor 240EUR-ért már találsz szállást, ha nincs diákjogviszony, akkor WG-Zimmer-t keress. Csak hétvégi munka szerintem ritka, de ha teilzeitot tudsz vállalni akkor abból kijössz. Amúgy szerintem nézd meg [link]

ezt is. Mert itt van munkarovat is az egyetemnél. (Segítenek munkát találni egyetem után.)

2014. ápr. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kim Bo Mao ***** válasza:

Szia megint én vagyok, és valószínűleg már rég nem aktuális a kérdés, de hátha más is hasonló dolgot kérdezne.

Még mindig nem tudom nehezebb-e mint a miskolci, viszont azt el tudom mondani, hogy egyik ismim heti 1 napban/8 órát dolgozik (Geringfügig), és 600-at keres a Hoferban.

Ebből szépen megélhetsz, csak jól kell szállást találnod. Én WG-ben lakok havi 200-ért, kajára havi 200-at költök (ebbe a 2 heti hazaút is benne van), mondjuk nem eszem valami sokat egy fiúhoz képest.

A matekot kell tudni nagyon (integrálás, vektorok, mátrixok), de ha pl.: nem tanultad ezeket az se nagy baj, de akkor első félévben gyorsan be kell hozni, és egyébként pont a matek miatt kibukók miatt indítottak "Mathematik Auffrischungskurs"-ot, ami szeptemberben meg október első hetében van. (Ingyenes és feleleveníti a tanultakat, vagy amiket nem tanultál.)

Vannak diákmunkák, de ha van lehetőséged első félévben/évben ne dolgozz, mert szerintem elég nehéz anélkül is. Ha túlvagy az első éven akkor már lehet esélyed a szakmában gyakornokként dolgozni...

Mennyire kéne a szüleid pénzére támaszkodnod? Ha előtte kint robotolsz egy évet és gyüjtessz, akkor nem kell egyáltalán, ha nem akkor szerintem első félév/évben kell.

2015. okt. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!