Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi kell Angliába hogy grafikus...

Mi kell Angliába hogy grafikus vagy grafikus műhelyben dolgozhassak?

Figyelt kérdés

Autodidakta grafikus vagyok.A legtöbb szerkesztőprogramot tudom használni, van tapasztalatom grafikai munkák terén(tervezés és kivitelezés).

Molinó, szitázás, zászlónyomás...stb.

Angolul beszélek, egyre jobban, a tudásom erős alap, nagy szókinccsel.

Szeretnék kint hasonló területen dolgozni, milyen esélyeim vannak?Kell ehhez képesítés vagy bármi?



2013. máj. 24. 01:47
 1/10 A kérdező kommentje:

"Mi kell Angliába hogy grafikus mellett vagy grafikus műhelyben dolgozhassak?"


Bocsánat, így akartam. :P

2013. máj. 24. 01:48
 2/10 anonim ***** válasza:
gondolom van egy portfóliód, azt el kell küldened angol grafikai stúdióknak és ők majd eldöntik, tetszik-e nekik. ezen a téren nagyon nincs szükség papírra, hiszen mindenképp az eddigi munkáid alapján ítélnek meg. viszont azoknak NAGYON jóknak kell lenniük.
2013. máj. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
először is ismeretség. Kell lakj valahol, amíg be nem indulsz. Másodszor ha külföldi munkát mázli kell. Baromi. Főleg Angliában. Egyre több magyar és egyébb nemzetiség megy ki Angliába és a környező országokba, és nem szeretik már felvenni a külföldieket szinte sehova, függetlenül, mennyire beszélik a nyelvet. Húgom egy éven keresztül kajtatott munka után de haza kellett jönnie mert sehova nem vették fel mert magyar. Szóval ha tényleg tudod a nyelvet az nagyon jó, sőt ha amit csinálni akarsz az már tökély. De valami támpont kell a háttérben mindenképp.
2013. máj. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azzal hogy sehova nem vesznek fel nem értek egyet.2 hónapja jöttem ki a párommal, a 2. napon már dolgoztam, a párom meg 1 hét múlva.

Az a baj hogy sokan válogatnak, nem keresnek munkát.

Nem jó helyen keresik.

100 emberből 15 nem jár szerencsével.Akiknek nem sikerül meg elhintik hogy nincs már lehetőség.

Meglehet hogy nem olyan fasza az élet itt, de a pénz elég mindenre, ami egy normál élethez kell.

A magyar életszínvonalnál 100x jobb.Az egyik barátom most megy nyaralni másodjára ebben az évben 2 hetet.Magyarországon proliként ezt hányan tehetik meg?

Nem a munkás magyarral van kint a baj, hanem az élősködőkkel.A szoc háló vérszívóival!

Éppen ezért lesz szigorítva, nem lesz a bevándorlóknak segély.Muszáj lesz dolgozniuk, ha pénzt akarnak.Eddig kaptak segélyt ha nem dolgoztak akkor is.

Azzal, aki dolgozik tisztességesen, nincs bajuk az Angoloknak.Másrészt én kisvárosba jöttem dolgozni, itt sokkal jobb.Londonban hamar találhatsz melót, de ugyanolyan hamar ki is tesznek, ott valóban telített a piac.A vidék nem ennyire veszélyes.Több a gyár.Ahol én vagyok, van aki már 3 éve itt dolgozik(magyar).

Aki azt írja hogy nincs munka kint, az vagy nem is kereste.Vagy olyan magyar, aki otthonról irigykedve nézi hogy mások meg merték lépni a lehetőséget, ő meg nem.

Csinálni kell, nem csak beszélni róla.

A grafikus munka egyenlőre még csak terv.Meglátom mit hoz a jövő. :)

2013. máj. 28. 16:30
 5/10 anonim válasza:

Nem is azt írtam hogy a magyarokkal van baj :) Vagyis nem minden magyarral. Mert köztünk is vannak ilyenek olyanok. Viszont jól rátapintottál. Az élősködők... hát igen. Engem speciel el akartak küldeni innen Belgiumból mert nem tudok felmutatni belga bérpapírt, ergo segélyen élek. Holott a főnök adott egy papírt, amivel igazolhatom, hogy nem feketén melózok, amit be i mutattam. DE! A gyopár erre mit mond? Nem, neki belga papír kell. Az egész arra ment ki hogy a nyakamba akarták varrni, hogy segélyen élek így nem adózok az államnak, merthogy sokan igényelnek segélyt a belga államtól. De könyörgöm. Miért nem őket csesztetik és küldik el, nem? Hozzáteszem egy hónap alatt többet dolgozok mint akármelyik belga fél év alatt. És ez a többi magyar társainkra is igaz. Ugyanez helyzet érvényes Angliára, Hollandiára meg Németországra. Bár meg kell hagyni a belgák nagyon rossz szemmel néznek a külföldiekre. Engem is alaposan megszivattak már második nap hogy kijöttem. Bár itt vagyok lassan két éve és folyton csak szivatnak XD Amúgy meg azt nem értem, mit szívóznak velünk? Én építkezéseken izzadok napi hat napot rendszerint 10 órában, van hogy vasárnap is menni kell. És egy kezemen megszámolom hány belga munkás dolgozik kint terepen. Mi azt a munkát csináljuk, ami nekik "büdös", ki van nyalva az ülepük. Bár mellettük szól, hogy a pénzt azt tényleg jól adják. Havi 300.000 forintért nyelem a békát, és csendben glettelem a falakat XD Mondjuk az egész negatívságom a külföldi munkával kapcsolatban meg az egész kinti élettel onnan jön, hogy sokszor belerongyoltunk a jóba. Legszívesebben beintenék minden agyament belgának és haza mennék, csak az a baj, hogy nincs mire. Itt meg úgy élek ahogy otthon sose fogok, ha megszakadok se.

Hát akkor sok sikert a grafikus terveidhez :) De még mindig azt mondom, hogy kapcsolat. Most hogy tudom, kint vagy, már másképp látom, főleg hogy tudod a nyelvet. Könnyebben kiépíthetsz angol kapcsolatokat e-téren, hogy rajzolhass. De hadd kérdezzem meg (mint rajzoló a rajzolótól), hogy mit szeretnél csinálni? Persze nem muszáj válaszolni, ha nem akarsz :) Csak kíváncsiskodok. :)

2013. máj. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szívesen válaszolok.Jelenleg még nem sokat érdeklődtem ebben az ügyben.Mivel be kell magam dolgozni ide hogy utána full time-ban dolgozzak.De nem értem miért nem jelentenek be téged, hiszen kötelesek bejelenteni, vagy ott ennyire feketéznek?Engem első naptól bejelentettek, a fizu nem sok, de jobban élek belőle mint az otthoni minimálból(sokkal-sokkal).

Mivel ez kisváros, tömegközlekedést nem vagy köteles használni, én mindig biciklivel járok.Sokkal nyugodtabb vagyok.Vannak kilátásaim.Azt mondta a közvetlen felettesem, hogy 4 hónap, és ha nem csökken a teljesítményem a jelenlegihez képest, akko feljebb léphetek.

Otthon várhattam rá, 2 év alatt nem hogy én, de a fizetésem sem lépett előre. :D

A grafikus dolgot illetően én valami képregényes dologban gondolkodom. :)

2013. máj. 29. 10:47
 7/10 anonim válasza:

Hát igazából magyar céghez vagyok bejelentve. :) De a főnököm itt belgában vállal munkákat amihez meg is adta a megfelelő papírt, amit még egy rendőr is elfogadott ellenőrzéskor. Csak a hivatali emberek szívóztak. De már sikerült bejelenteni mindent sőt megkaptam a korlátlan lakhatásit és még egy személyire is kaptam engedélyt szal most épp e téren jól vagyok. De a munkába járásban nekem nem jutott akkora szerencse mint neked. Mi az országot járjuk építkezésről építkezésre. Jelenleg házról házra mert magánházaknál festegetünk, meg ilyenek. Szal kocsikázunk 1000rel ami persze zabálja a pénzt a benzin miatt. De se baj. Kettőnkre még mindig normálisan eloszlik a benzin pénz is. :)

És... képregény???? Basszus azon agyalok én is XD Csak sehogy sem tudom összerakni. Sztori okés, alakul, karakterek kidolgozva nagyjából de nem tudom megrajzolni magát a cselekményt XD Mondjuk a mangával próbálkozom ami nem is olyan egyszerű mint azt hittem -.- Remélem neked azért jobban összejön. És kézbe vehetővé tudod tenni minél előbb ;)

2013. máj. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nekem meg a sztory résszel van bajom, a megrajzolás még menne is. :)
2013. máj. 29. 17:20
 9/10 anonim válasza:
Akkor küldöm a sztori vázát és eldöntheted megrajzolod e, a karakter tervezést tudom csinálni az nem gond XD van 3 vázlat is. Bár az egyik csak a fejemben van de abból csináltam 60 részt bár elölről kezdtem szal most van 3 kőkemény epizódocska XD de nyugi csak hülyülök. Senkit sem akarok a hülyeségeimmel terhelni. :)
2013. máj. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem hülyeség, csak erre most nem sok időm lenne. :)
2013. máj. 29. 17:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!