Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Diplomázni fogok Ausztriában,...

Diplomázni fogok Ausztriában, viszont van 1 nagy problémám a nevemmel. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ferenci vagyok hivatalosan,de én azt szeretném ha a diplomámba úgy írják, hogy Ferenczy. Ezt meglehet oldani ?

Ha azt mondom ,hogy én Ferenczyként használom és szeretném, hogy így írják be a nevem. Megteszik akkor ?


2013. máj. 13. 13:00
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
ja, persze meg. Csak simán okirat hamisítást követsz el, a másik meg, hogy az ilyen nem "bediktálásra" megy. Nyilván a jelentkezésedkor le kellett adni személyazonosító igazolványt....
2013. máj. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan elintézed a névváltoztatási procedúrát, megkapod az erről szóló iratokat és már ki is állítják Ferenczy névre a diplomádat.
2013. máj. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2 hónapja változtattam meg a nevem Ferencire. ( sajnos a Ferenczy-t és a Ferenczi-t se fogadták el, mert régies irásmódnak minősül ) így maradt a sima Ferenci.

Viszont most kell leadnom a jelentkezést a diplomára.

Írtam az irodába ,hogy már Ferenczy vagyok. DE ők visszaírtak ,hogy küldjem el a hivatalos lapokat !! mert így nem tudják a régi nevet kijavítani...viszont ha elküldöm a hivatalos lapot akkor lebukok, hogy nem Ferenczy vagyok hanem simán Ferenci...

Ez teljesen reménytelen,hogy a diplomámba Ferenczyként szerepeljek ?

2013. máj. 13. 13:11
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Reménytelen. A diplomát a hivatalos nevedre állítják ki.


Most komolyan, miben lenne jobb az életed, ha Ferenczy néven lenne a diplomád?

2013. máj. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A diplomában KIZÁRÓLAG az a név szerepelhet, ami a HIVATALOS neved.


Mellesleg, ha Ferenci-re változtattad, akkor minek akarnál Ferenczy névre diplomát?

2013. máj. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetsz Ferenczy. Mit nem értesz meg ezen? Hivatalból küldték a papírt, hogy nem fogadták el a "czy" írásmódot.
2013. máj. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
ilyenen problémázni...:DDD
2013. máj. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nekem ez nagyon fontos lenne. Úgy szebb a nevem, de sajnos ezt tényleg nem lehet semmilyen módon megoldani.

Itthon se CZY, se CZI -vel nem fogadták el...eredetileg nem az volt a tervbe hogy sima Ferenci leszek. Ezért szerettem volna ,hogy legalább a diplomába úgy szerepeljek ahogy akartam Ferenczy-ként. De marad azt hiszem a sima változat.

2013. máj. 13. 13:24
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy diplomát CSAK meglévö személynek lehet kiállitani, márpedig azt személyigazolvánnyal kell igazoni, hogy te ki vagy. Csak az abban szereplö név az érvényes, más névre eleve hiába állítanák ki, azt senki nem fogadná el töled, mert a te neved nem az, ami ilyen esetben a diplomán lenne.



Mellesleg nem világos számomra, hogy eredetileg milyen neved volt, és ha megvaltoztattad, akkor miért olyanra, ami nem tetszik neked.


Csak mellékesen: milyen szakon diplomázol?

2013. máj. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Vicces lenne, ha engednek, ti. akkor ilyen alapon mindenki lelkesen rohangalna, hogy ilyen es ilyen nevre allitsak ki a diplomat. Erdekes, es tokeletesen ertelmetlen felvetes. Szep hivatalos papirokat mutatsz ugy elfogadjak. Ha nincsenek szep hivatalos irataid, akkor pedig nem. Remes ez a burokracia, nem hagy neveket nemesittetni...
2013. máj. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!