Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Biológus külföldön? Keresett...

Timido kérdése:

Biológus külföldön? Keresett állás?

Figyelt kérdés

most 11. es vagyok, és biológia-kémia fakton vagyok. gondolkoztam régebben az orvosin, de soknak vélem azt a 6 évet. Szeretnék ki menni külföldre, és úgy gondoltam, hogy biológusnak megyek. az alapot elvégezném itthon, aztán a mesterképzés vagy a doktori ( nemigazán értem még ezeket ) de azokat külföldön végezném el, és ott is dolgoznék. Milyen megélhetés lehetőségeim lennének? Most tanulok angolul németül és spanyolul.

Vagy ha van egyéb ötletetek, vagy véleményetek, bármit szívesen elolvasok!


2009. szept. 26. 00:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
menj tengerbiológusnak Ausztráliába, vagy olyan országba, ahol van tenger. Sajnos nálunk nem lehet ezt tanulni (nem is lenne hol gyakorlatozni). De biológusként is biztos jó lennél. Svédországban és Norvégiában a gyógyszerész nagyon keresett szakma (kémia miatt írom). ha nagyon jó leszel, itthon is jól kereső állást fogsz kapni, de kint (szerintem bárhol) biztos többet.
2009. szept. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Előljároban annyit hogy én molekiláris biológus vagyok doktori fokozattal (PhD)tehát tudom miről beszélek.

Szóval ha van egy csepp eszed akkor a biológus szakmát sőt a biológiát felejtsd el.

Miért is? A molekuláris biológia egy végtelenül ubalmas dolog, ülsz egy laborban napi 10 órát (ha kutató vagy nincs igazán munkaidő de elvárják hogy többet legyél bent a laborban)a négy fal között és a legtöbb időben pipetázol ami dögunalom. Ha bármi kell szinte már csak ugy lehet megszerezni ha pályázol. Ha elmész dolgozni egy orvosi inténzménybe ott mindig másodrangu leszel hisz nem vagy orvos. A fizetés nevetséges nem lehet belőle megélni, ha közalkalmazott leszel kb 90-100E forintot viszel haza. Külföldön jobban keresel de ott is a négy fal között töltödle az életed ami szeintem nem élet. Elhelyezkedés: nagyon nehéz Dunát lehetne rekeszteni a sok biológusból akinek a többsége munkanélküli. Külföldön is egyre nehezebb de nem lehetelen főleg ha van gyakorlatod oylan technikákban amit kevesen ismernen na persze ezt maarha nehéz itthon az egyetemi évek alatt megszerzni. Gyógyszeriparban nem szeretik a biológusokat oda vegyészek kellenek. Szval elég behatárolt hogy hova lehet elhelyezkedni ezzel a "szakmával". A mol biol mellett van az ökológia őket a mol biolosok nézik le, de szerintem az jó hoyg kint vagy terepen, pltengerbiológus vagy de ehhez nagy szerencse kell és nagyon keveseknek adatik meg hogy olyan érdekes életük legyen mint amit a nat geo channelen láthatsz. A természettudományo szakmák közül a legrosszabb és legkevésbé fizette szakma a biológus. Egy fizikus, geológus, vegyész nagyon sok jól fizető állást tud találni de egy biológus valoszínű hogy munkanélküli lesz vagy kutató, mindkettő szar. És ez nem csak az én véleményem, a volt évfolymtársaim többsége nyagy kedvel kezdte el a szakmát de a végére megutálta mint ahogy én is. Tehát legyél inkább vegyés vagy orvos (nem olyan rossz az mint ahogy mondják) de ne biológus hacsak nem vagy fanatikus. Ha van még kérdésed szívesen válaszolok.

2009. okt. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én semmiképpen sem szeretnék itt dolgozni, Magyarországon. Anglia, Franciaország érdekel. Még valójában magam sem tudom, mi érdekel. Talán ökológia, vagy olyan dolog, ami állatokkal foglalkozik, azt vizsgálja, csak azt nem tudom, hogy hogyan keresnek külföldön, biztosan jobban.

Tanulom fakultációban a kémiát is, csak ez nehezen megy nekem. :( Segítségre van szükségem a megértéséhez.

Miket kell vizsgálnotok? Vagy hogy lehet kapni állást?

2009. okt. 16. 15:57
 4/14 anonim ***** válasza:
Én most jelentkeztem biológia szakra és földrajzra. Olvasom a hasonló kommenteket is, és arra jutottam, hogy végül is tök mindegy, hogy milyen szakra jelentkezik az ember, mert külföldön mindennel elég jól kereshet vele. Ha meg jó vagy, akkor itthon is meglehet belőle élni, főleg hogyha doktorid van belőle. Biosz szakon nagyon jó angol nyelvtudásra van szükség, ha az perfekt szinten megy, akkor jó állásokat kaphatsz külföldön.
2010. febr. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
én biológia vagy földtudományi(aztán geológus msc) szakra szeretnék menni, de így?? Ha vki a biológusra kérdez rá azt mondja mindenki, hogy az szar a geológus sokkal keresetteb, ha meg a geológiára kérdeznek akkor meg az szar a biológia meg hú de király, de jól el lehet vele helyezkedni. Akkor most hogy van ez?
2010. szept. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
96%

Azért a kedves molekuláris biológus kollégának nem kell mindent elhinni, elég lehangoló volt amit írt. Ha így lenne, egyrészt senki nem foglalkozna ezzel, másrészt elég furcsa nézőpont az övé. Való igaz, az idő nagy részét pipettázással, színtelen folyadékok öntögetésével töltjük, de innen nézve a programozó egész nap ugyanazokat a gombokat nyomogatja egy zárt szobában, egy titkárnő szintén, illetve néha telefonál és nyomtat is szintén egy zárt szobában, stb... Ezek szerint a legjobb munkák az építkezési segédmunkás, szobafestő, útépítő, kukás, hiszen egész nap szabad levegőn vannak, és a helyszínek is változnak. Persze ez is egy nézőpont, de aki erre vágyik, úgysem megy biológusnak (legalábbis szerintem aki felsőoktatásba készül, utána néz, mit jelent az adott szakma, nem?)

Amit az elhelyezkedésről írt, azt sem egészen igaz szerintem, bár magyarországon tényleg sokat kell kajtatni állás után, illetve a lépcső alján még nem túl magas a fizetés sem, de ha valaki nem csak a minimumot teszi le az egyetem alatt, pl. a kötelező órák mellett sokat laborozik ill. külföldi kapcsolatokat épít ki, már nem olyen tragikus a helyzet.

Akit abszolút nem érdekel az élet mikéntje, a dolgok részletei, annak valóban nem való a biológus szakma. Az ökológusok nevében nem tudok nyilatkozni, de a szóbeszéd szerint jóval nehezebb az elhelyezkedés, mivel nincs túl sok betölthető hely.

2010. szept. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
78%

Hát a geológus se piacképes, ezt tanúsíthatom, 3 éve diplomáztam jó minősítéssel, úgy, hogy csupa 4-5ös voltam, de a doktorira nem jutottam be, mert 100-an jelentkeznek 1 helyre, állást nem találtam a szakmában, a végén apám segített, a cégéhez fölvettek és azóta mint gondnok dolgozom, igaz, a munka nem rossz de köze sincs a geológiához....

Hát én nem ezért gürcöltem 5 évet az Eltén!

És még szerencsésnek mondhatom magam, mert legalább van állásom, sok frissen végzett meg ott van munka nélkül...

Szerintem nem jó sem a geológus, sem a biológus, rendkívül nehéz egy állást találni, jó nagy adag szerencse kell hozzá, és ha nem találsz a végzésed után rövid időn (1-2 éven) belül, után más irányba sodródsz, és az esetek túlnyomó többségében az érintettek már nem is fognak soha dolgozni az eredeti szakmájukban. Ennek az az oka, hogy sokan idővel feladják és már nem keresgélnek tovább, vagy átképzik magukat, esetleg jön ismerős útján egy stabilabb, de nem a szakmába illő állás, vagy csak egyszerűen elegük lesz és nem akarják már tovább folytatni....

Ha most lennék 18-20 éves egyetem előtt, én mérnöki szakra mentem volna, a lehető legrosszabb ötlet volt a természettudományi kar! Jó műszaki érzékkel rendelkezem, sokra vihettem volna, mint gépészmérnök, de már késő....

Nem sok kedvem van túl a 30-on belevágni még egy 5 éves egyetemi képzésbe, ráadásul egy halom pénzt is kellene fizetni, ami nem biztos, hogy valaha meg is térül...

2011. jan. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Denim válasza:
82%
Én idén érettségizem.. Mióta az eszemet tudom, Zoológus szeretnék lenni. És próbáltam így is alakítani az életemet a tanulás szempontjából. Biológia tagozatra járok most is, és a kb egy hét múlva beadandó felvételi lapomon is csak biológia szakok lesznek megjelölve.. A fő célom Pécs, Mesterképzésen ott van Zoológus képzés, alapképzésre pedig szupraindividuális biológus. Aztán szeretnék doktorit is, de az még a nagyon távol van. Én se Magyarországon képzelem el a jövőmet, de nem a fizetés miatt. Az is fontos, de a lényeg sztem h azt csinálhasd ami tényleg érdekel. Őszintén megmondom, pár hónapja kicsit meginogtam, gondolkodtam pénzügyi és kereskedelmi pályán is, de végül úgy csak a biológiát választottam. Ezt szeretem. tisztába vagyok vele, h a Zoológus nem egy keresett szakma, de nincs is belőlük olyan sok mint mondjuk az ügyvédekből, managerekből. Én azt tanácsolom, h gondold át h mi az, amit szívesen csinálnál mondjuk 40 éven keresztül, és válaszd azt. Ha lelkiismeretesen csinálod, akkor elfogod érni a célodat!
2011. febr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

Szerintem sem kell mindent elhinni a molekuláris biológus kollégának :) Én az igazságügyi biológia felé orientálódtam, molekuláris biológus-immunológus végzettségem van, és meg kell, hogy mondjam, imádom minden percét a munkámnak!

Sokszor hallok olyasmiket csoporttársaimtól, amiket fenntebb is olvasni az imént említett hozzászólótól. Azt hiszem ennek is megvan a miértje,de nem akarom túlragozni ezt... Ha a szerelem hiányzik az elején, megette a fene az egészet...

Jó állást lehet találni igen, bárhol, nem csak külföldön, és én azt gondolom, nem is olyan nehéz.

Jó úton haladsz a sokféle nyelvtudással, a lényeg csak annyi, hogy szeresd is. Szerintem a biológiát nem is lehet nem szeretni, olyan sokféle.. Mindenki megtalálja benne azt,ami neki való. De majd jobban átlátod, ha elkezded! Vagy már el is kezdted?!

2011. ápr. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
44%

Utolsónak


Én a 2009-10-11 15:35 vagyok.

Mint írtam mol. biológusként végeztem az egyetemen,a doktorit immunológiából csináltam (mindkettő summa cum laude), a mol. biol. állásomat (MTA kutató) otthagytam mert hihetetlenül unalmas volt pipettázni napi 8 órában és hülye cikkeket olvasni, amelyek nagy részében csak az SPSS "ügyes" használata miatt lett eredmény. Most embriológusként dolgozok, ez nem rossz de semmi különös csak egy állás. A legnagyobb baj hogy mindezért bruttó 250 a fizetésem ami semmire nem elég. Ha te kedves kolléga igazságügyi szakértőként dolgozol akkor gondolom közalkalmazotti tábla szerint kapod a fizetést ami még kevesebb. Abban igazad van ha szereted a szakmád akkor jó és nem annyira számít a pénz, de ha családot, egzisztenciát akarsz akkor a szakma szeretete kevés oda bizony jó fizetés kell.

2011. ápr. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!