Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Miért nem jó Magyarországon...

Miért nem jó Magyarországon továbbtanulni?

Figyelt kérdés
A kérdést nem fikázásnak szántam, teljesen kezdő vagyok a témában. (még úgyis ráérek) Folyamatosan hallom, hogy sokan mennek ki külföldre, és a bátyám is ki szeretne költözni. Megkérdeztem tőle, hogy külföldön miért jobb továbbtanulni, de csak annyit mondott, hogy mert a magyarországi közoktatás egy kalap kaki. (azt továbbra sem tudom, hogy miért az) Valaki esetleg tudna jó érveket/ellenérveket mondani?

2013. ápr. 17. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert az elméleti oktatáson alapul. Sokan kikerülve a felsőoktatásból, semmit sem tudnak kezdeni a végzettségükkel, mert a munkára alkalmatlan, így inkább elvállal recepciós, asszisztensi munkákat vagy fogja magát és elmegy külföldre mekiben krumplit sütni! Félre értés ne essék, semmilyen munkát sem nézek le!
2013. ápr. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Akik így lenézően beszélnek a magyar felsőoktatásról, azoknak van ezzel kapcsolatban valamilyen tapasztalatuk? Vagy a külföldi felsőoktatással kapcsolatban, hogy az mennyivel jobb?

Nekem van egy olyan érzésem, hogy ez csak olyan trendi dolog, hogy fikázzuk azt, ami itthon van, mert külföldön mindent olyan sokkal jobban csinálnak. Mert a sok kis buta tini azt hiszi, hogy nyugaton kolbászból van a kerítés. Pedig nem.

2013. ápr. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
6%
Még jó hogy Te tudod, hogy tini vagyok.
2013. ápr. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem kell megsértődni, nem rólad beszéltem, hanem a kérdező sok ismerőséről, akik mind azt hiszik, hogy máshol jobb. Nyugodtan lehet lepontozgatni, de az én önértékelésem nem attól függ, hogy itt az oldalon hány százalék van a válaszaim mellett.
2013. ápr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerinted én pontoztalak le??? Nem látod, hogy engem is lepontoznak?
2013. ápr. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen egyetértek azzal akit lepontoztak. Volt, akinek bejött ez a nagy nyugati élet, volt akinek nem. Szerintem oda is ugyanannyira kellenek a kapcsolatok, mint itthon, hogy elhelyezkedj valahol.
2013. ápr. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tanultam otthon is és külföldön is egyetemen, és ég és föld számomra: míg otthon rengeteg "hulladék", később nem hasznosítható tantárgyam volt a bolognai rendszernek hála ("jaj ezt még felveszem, hogy meglegyem a kreditem") addig a külföldi egyetemen azt tanulom, ami érdekel, részletesen. Csak összehasonlítás képpen, otthon három nyelv órám volt egy héten nyelv szakon, meg egy csomó minden, aminek köze sem volt a szakomhoz (és ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy amúgy nem érdekelt, de úgy éreztem, elveszi az idő/erőforrást a fő tárgyaimtól), itt 7-8. A három éves BA képzés (továbbra is nyelvszak, a többiről nem tudok nyilatkozni) nem ad elegendő (nyelv)tudást - a külföldi egyetemen az alapozó képzés négy éves, amiből változóan fél-egy évet az adott országban töltesz el, mint cserediák. Erre otthon esélyem sem lett volna: az Erasmus lutri (és nekem haszna sem lett volna, mivel nem európai nyelvet tanulok), külföldre ösztöndíj alig van, főleg, ha az adott ország nyelvét tanulod. Azt tapasztaltam, hogy bármilyen másik szakról egyszerűbb kijutni kutatói vagy akármilyen ösztöndíjjal, ha amúgy mellette tanulod a nyelvet.


A röghözkötés, fizetős szakok, stb dologról nem tudok első kézből nyilatkozni, mert a kiköltözésem után történtek, de nem túl szimpatikus feltételek.

2013. ápr. 19. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én is tanultam itt is ott is. Otthon szintén nyelvszakon, rengeteg felesleges tantárgyunk volt legalábbis én is így éltem meg. Sok ismerősöm letette a BA-t úgy h megszólalni nem tudott rendesen azon a nyelven, mert bár a nelyvtant kente vágta meg a fonetikát de sosem volt órájuk ahol nekik kellett beszélni...

Így kijöttem külföldre és vmi tök másba kezdtem bele. Az volt a háttérgondolatom hozzá h itt egyidőben tanulom meg a nyelvet és szerzek egy diplomát másból. Hát még csak a felénél járok de a nyelvet már elég jól beszélem és nincsenek belőle gátlásaim. Igaz nincs belőle BA diplomám de voltam otthon közben pár hónapra és rögtön felvettek egy céghez ahol csak az számított h tudok-e a nyelven nem h van-e papírom.

Szóval most kinn vagyok és azt érzem h innen bármikor hazamehetek és lesz egy talán értékes diplomám de ha nem is olyan nagy szám legalább meg van benne a plusz h külföldi tapasztalatom van. Míg ugyanez fordítva magyar diplomával külföldön...hát...

én nem is akartam aláírni a röghöz kötéses dolgokat sem és nem tetszik ami az ELtén megy az sem h az ember állandóan tüntet meg nemtom és nem tanulni jár a suliba...

2013. ápr. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tomoren? A magyar egyetemek felszereltsege, budzseje kritikan alulni (ami nem jelenti azt, hogy ne lennenek mondjuk szuper laborok egyes intezetekben, tanszekeken, altalanossagban beszelek - igaz a budzse kerdese mindegyikre igaz), az oktatok egy reszenek tudasa es mindenekelott hozzallasa megkerdojelezheto, az oktatas strukturaja rossz (a bolognai rendszert ertelmesebben es atgondoltabban is at lehetett volna venni), es mindenenekelott a magyar diplomanak preztizse nincs - pontosabban egyetlen helyen van, es ez Mo. Tovabba kistrillio egyeb dolog van, kezdve attol, hogy mennyire hasznalhato diplomat kapsz, milyen oraid voltak es azoknak mennyi ertelme van addig, hogy nyugati egyetemeken az adminisztracio alapvetoen erted, es nem ellened van. Olyanokrol, hogy akkor professzor ecpeckimehetszel buktat meg es enged at embereket pl, Nyugaton teljesseggel hallattan es elkepzelhetetlen. Esatobbi, esatobbi. Az oktatas milyensege mindenhol tukrozi az orszag milyenseget, es bar magyar felsooktatas meg mindig lenyegesen jobb allapotban van, es tobbet produkal mint az orszag maga, azert a res nem oriasi mar, es egyre szukul, kulo es belso okok miatt egyarant. (5 ev alatt felere esett az allami tamogatas pl...)
2013. ápr. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!