Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Megéri Németországban cserediá...

Megéri Németországban cserediáknak lennem?

Figyelt kérdés
Nyertem egy ösztöndíjat, Baden-Württemberg tartományba 1 évre.(Így 1.900.000 Ft helyett csak 250. 000 Ft kellene fizetnünk) Most 10-es vagyok tehát a fakultációk évét .tölteném kint Németországban Németül jól beszélek, kéttannyelvű gimibe járok, de azért lenne még mit csiszolnom a német tudásomon, nem csak a nyelvér szeretnék kimenni. A Semmelweis egyetemre szeretném majd menni, de semmiképpen nem szeretnék évet ismételni. Mi lenne a legjobb megoldás? Tapasztalatok cserediákoktól. betudnám pótolni. (kémia, biológia fakultáció) és persze olyan osztályozó vizsgát kellene tennem amivel államilag finanszírozott helyre kerülhetnék a SOTÉ-n. Bocsi, hogy hosszúra sikeredett. :D

2013. márc. 4. 15:00
 1/9 A kérdező kommentje:
(német nyelven kell majd matekból, töriből érettségiznem)
2013. márc. 4. 15:01
 2/9 anonim ***** válasza:
Húzzál kifelé!!! Sok sikert!...:)))
2013. márc. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Betudnám pótolni saját magamtól a kémia, biosz faktot????
2013. márc. 4. 16:38
 4/9 anonim ***** válasza:
Miért nem halasztasz egy évet?
2013. márc. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tanár gyerek vagyok, és nekem berögződés, hogyha évet halasztok akkor hülye vagyok :D
2013. márc. 4. 17:31
 6/9 bensdorp ***** válasza:

Az ember bármire képes, amihez elég motivációja van. És akármit meg tud tanulni magától is - ha kell, sok küzdelemmel. Természetesen Te is be tudod pótolni a fakultációkat, van rá 2 éved! Az egy harmad orvosi egyetem, ahol kb. hatvan-nyolcvanszor ennyi lesz az anyag.

És hadd gratuláljak, óriási lehetőség! Baden-Württemberg pedig Németország leggyönyörűbb, legtisztább, legkedvesebb tartománya. Melyik városba költözöl?

2013. márc. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Betudnám pótolni saját magamtól a kémia, biosz faktot????

-----------

Én németben végeztem a gimit. A kémia és a bio sem más, mint Magyarországon. Csak a német szakszavakat kell hozzá megtanulni, mert a hidrogént Wasserstoffnak titulálják. Az Oxigent meg Sauerstoffnak. De sok más mindent megértenek a latin nevén is. Bioban is sok latin nevet használnak, persze van megfelelö német szó is hozzá. Szóval menni fog.

2013. márc. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gratulációkat! :) Még nem tudom, hogy melyik városban leszek, de ha már tudni fogom megírom. :)
2013. márc. 4. 19:04
 9/9 A kérdező kommentje:
UI.: Bocsi a kérdésben lévő betűk lehagyásáért! :) :D
2013. márc. 4. 19:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!