Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van-e köztetek olyan, aki...

Anan kérdése:

Van-e köztetek olyan, aki magyar felsőoktatás után külföldi phd-vel próbálkozik?

Figyelt kérdés

Konkrétan doktori képzésre gondolok 3-4 évesre, főleg angol nyelvterületen, full time-ban, ahol igazából mint egyetemi alkalmazott fizetést is kapnék.

Hol lehet ilyenek után keresni a neten?

Kinek mi a tapasztalata?

Esetleg szívesen beszélgetnék olyanokkal, akik épp phdznak külföldön.

Előre is köszi!



2013. febr. 20. 18:14
 1/2 Dubi ***** válasza:
57%

Elore is bocsi a hibakert, most angol billentyuzetrol irok.


En is ugy gondoltam anno, hogy majd MOn megszerzem a BSC-t, kint pedig PhD vagy MSC. Ehhez szinte tokeletesen kell tudni angolul kommunikalni, nem art ismerni a heppjeiket (sok minden mashogy van itt), de ami fontosabb: csak az alapkepzesre kaphatsz tamogatast. Az MSC es PHD iszonyat draga, ezt cegek szoktak fizetni a diakoknak, cserebe azok ott dolgoznak par evet a tanulmanyaik befejezese utan. Mashogy nem nagyon mukodik, tul draga. Ahhoz, hogy ilyen ceget szerezz magad melle, mar kint kell megkapnod az alapkepzest, hiszen MO-t nem ismerik, nem fogjak annyira elfogadni. Egyszeruen nincs eselzed itteni alapkepzes nelkul ceget talalni. Ezeket fontolora veve ugy dontottem, kint kezdem el az alapkepzest, jelenleg is azt csinalom. Ismerek PhD magyar matekost, aki MO alapkepzesrol (vagy talan mesterrol) jott, o tudja fizetni.


Persze ha nagyon gazdag vagy, es a penz nem akadaly, no problem.

2013. febr. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek teljesen egyet Dubival.


Több ismerõsöm is van, aki az Egyesült Királyságban, Franciaországban, Németországban PhD-zik úgy, hogy itthon végezte az alap- vagy a mesterképzést vagy a régi osztatlan képzést. Nem gazdagok, nem támogatta õket semmilyen cég, hanem teljes támogatást kaptak az ottani egyetemtõl.


Én is itthon végeztem még osztatlan képzésben. Utána 3 évig dolgoztam itthon, majd kimentem PhD-zni Amerikába. Engem sem támogatott senki itthonról, teljes támogatást kapok az egyetemtõl (fizetik a tandíjt, az egészségbiztosítást, a megélhetést). Igaz, hogy ez magánegyetem - az állami egyetemeken kevesebb esély van arra, hogy komoly anyagi támogatást kapjon egy nem helybeli. Amerikában amúgy pont fordítva van: sokkal kevesebb az esély külföldiként BSc-re (vagy akár MSc-re) támogatást kapni, mint PhD-ra.


Az anyagi támogatásnak különbözõ formái vannak: fellowship (ösztöndíj - nem kell külön dolgozni érte), TAship (tanári asszisztensként kell dolgozni) vag RAship (kutató asszisztensi munka). Mindegyik jövedelemnek számít, ami után adózni kell.


A neten úgy tudsz rákeresni, hogy felmész azoknak az egyetemeknek a honlapjára, amelyekrõl úgy gondolod, hogy érdekelnének.

2013. febr. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!