Mi a véleményetek az angliai oktatási rendszerről?
Szakdolgozatomhoz kellene? A magyar és az angol oktatási rendszer összehasonlítása - ez címe.
Lesz benne egy olyan rész, ahol más emberek véleményét is beírom.
Igazából a primari schoolrol tudnék írni pár sort, ami ugye 4-5 éves kortól tart 11 éves korig.(előtte pre, utána secondary ha jól tudom)
Személyes tapasztalat, öcsém kint járt egy évet suliba.
Szerintem sokat tanulhatnánk az ottani oktatási rendszertől!Az első ami nagy különbség az itteni és az ottani oktatás között, hogy a gyerekeknek csak az egyenruhát és a tesi cuccot kell megvenni, könyveket, füzetet, ceruzát, mindent a suli biztosít!E mellett én nagyon jó dolognak tartom az egyenruhát.Nincsenek öltözködésbeli különbségek,és úgymond nem is használódik el olyan hamar a gyerekek "normális, utcai" ruhája, a szülőknek nem kell erre olyan sokat fordítaniuk, hiszen a gyerek jóformán csak hétvégén van utcai ruhában.
Az oktatás nagyon jó, magas színvonalú!Legalábbis abban a suliban, ahova öcsém járt.
Nagyon sok a szemléltetés, ha valaki nem ért valamit gyakorlati példákkal segítenek neki, hogy könnyebben.Elég sokáig tanultak a 2 világháborúról, és mikor a végére értek, egy olyan nap volt a suliban, mikor mindenkinek korabeli cuccokba kellett menni.Öcsémet sem hanyagolták el!Külön nyomtattak neki olyan oldalakt, mely azt írta le, hogy Magyarországnak mi volt a szerepe a háborúban!
A természettudományos, reál tantárgyakat is nagyon összeszedetten, egymásra épülően, értelmesen tanítják!
Mind ezek mellett hihetetlen milyen fegyelem van, nem megfélemlítés, hanem a gyerekek figyelnek, és tisztelik tanáraikat!Ha előadás van, soha nem kellett mikrofon, ha a gyerekek elkezdtek duruzsolni, egy tanár "ssss" figyelmeztetésétől mindenki abbahagyta a beszélgetést!
Most hirtelen ennyire volt időm, ha nem elég jó, vagy kérdésed lenne írj, azért remélem tudtam segíteni.
Igen sokat segítettél.
A tesód állami, vagy magán suliba járt? Mind a kettőbe kell az egyenruha?
Mikor kezdődött az oktatás és mikor ért véget (reggel-délután)?
Hány órájuk volt egy nap?
Nem magánba, hanem államiba járt.
Reggel 9re kellett vinni, és délután fél 4kor kellett érte menni.De általánosan mindenki akkor végzett.
Az egyenruha mindenhol kell, a secondaryban is, úgy tudom akkor nem kell már, ha valaki tovább tanul collage-ban, vagy egyetemen.16 éves korig kell az egyenruha.Minden sulinak megvan a saját egyen ruhája, rá van írva a suli neve, emblémája.A secondaryban, ami 11-16 éves korig van, ott már nyakkendőt hordanak fiúk, lányok is.
Hogy pontosan hány órájuk volt egy nap azt most nem tudom, de délután sokat voltak az udvaron, illetve bent volt szabadidős foglalkozás, ha esett az eső.Hétvégére nem kaptak leckét, és amúgy is keveset kellett tanulniuk otthon suli után.
Ami még tetszett, hogy tényleg mindenfélével foglalkoztak!Például öcsém nagy büszkén mesélte, hogy tanulnak varrni, és varrnak is egy táskát(mindenki a sajátját),aztán mikor kész lett nagy izgalommal hozta és mutatta:)
Ja és nagyon nagyon odafigyelnek a tanárok minden gyerek egyéni képesség fejlesztésére!Mikor öcsém elkezdett oda járni, más a második nap írt az igazgató(!!!!) a "tájékoztató füzetébe", hogy látják mennyire jó matekból így az angol mellett erre is külön oda fognak figyelni nála!azt mondtuk ez nem semmi!
Kiállásra, magabiztosságra is tanítják, ösztönzik a gyerekeket!
kb 3hét alatt az öcsém évfolyama megtanulta a Webbernek az egyik musicalét (József és a színes álomkabát)és kihangosítás nélkül, teljes magabiztossággal elő is adták!Kb 1 órás volt az előadás,ügyesen énekeltek nagyon!
A gyerekek is odafigyelnek egymásra, a tanárok meg végképp a gyerekekre, szóval szerintem van mit tanulni tőlük!
Amúgy abból látszik, hogy jó az oktatás, hogy a 11 éves öcsém mindig hozta a matek példákat, hogy vajon én meg tudom-e oldani...:)ilyen logikai feladatok voltak.Odafigyelnek nagyon, hogy fel is keltsék a gyerekek érdeklődését a tananyag iránt, ne csak szárazon tanítsanak!
Szia!
Nekem is a tesóm járt általánosba Angliában, neki minden évben másvolt az osztályfőnöke. Azért, mert a suliban megvolt, hogy ki a 2.-osok, ki a 3.-osok... osztályfőnöke. A legtöbb tantárgyat (matek, írás, olvasás) ő tartotta, a spanyolt és a sportot tanította csak más..
4 évet voltunk kint
első és második hozzászóló vagyok.Öcsémnek1 tanára volt, aki tanította, illetve volt egy két segéd tanár.
Küldhetsz kérdőívet, csak lehet hogy nem tudom teljes pontossággal kitölteni,mert csak 1 évig voltunk kint.
De azért megadom az email címem:timea08@gmail.com
amúgy vannak itthon kimondottan angol típusú magániskolák, szerintem azokat diplomaták gyerekeinek hozták létre, ott is érdeklődhetsz, mert azok tényleg teljesen angol típusúak.A google-ban rá tudsz keresni, de küldök linket:
ha felhívod őket, vagy bemész, beszélsz esetleg tanárokkal, szülőkkel, ők is tudnak segíteni.Mindenképp megérné felkeresni őket szerintem.Ráadásul azért is, mert lehet nem csak angolok járnak oda, hanem gazdagabb magyarok, ők esetleg a magyar oktatásról is tudnak véleményt mondani.Ja és a tanárok mindig szeretik a kutatómunkákat a szakdogákban:)
sok sikert:)aztán írj, ha esetleg még valamiben tudok segíteni:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!