Tudnátok segíteni a fakultáció kiválasztásában, és pályaválasztásban?
Nemsokára kell fakultációt választanom, viszont nem tudom, hogy mi legyek, mert annyi minden érdekel.
Angol kéttannyelvű osztályba járok, nyelvvizsgám már 2 éve van. Imádom az angolt és a németet, nagyon jó vagyok belőlük.
A matematika nagy erősségem, sok versenyen szerepelek eredményesen.
Magyarból is jó vagyok, jó a kézügyességem, szervezőkészségem, kiállásom. Szeretek szerepelni.
Igazából minden tantárgyból 5-ös vagyok, de a kémia-fizika-biosz-föci vonalat egyáltalán nem szeretem. Törit se annyira, az info meg szimplán hidegen hagy.
Gondolkodtam a nemzetközi közgazdász, vagy menedzsment szakokon.
Viszont a tandíjat és a röghözkötést nem szeretném vállalni, ezért külföldre próbálok kijutni.
Idegen nyelven való tanulás nem lenne gond.
Erősen gondolkodom a német és matematika fakton -- ez a kettő az erősségem, és nagyon szívesen foglalkozom velük.
Ha tudtok, kérlek segítsetek!
Egy Tanácstalan 11.-es Lány.
Közgáz: alkalmazott közgazdaságtan
gazdálkodás menedzsment
gazdaságelemzés
Köszönöm a válaszolóknak, megerősítettetek benne, hogy valami ilyen munka illene hozzám! Egyetemeket tudtok mondani? Ausztria, Németország, Anglia?
Vagy esetleg Magyarországon hol?
Az alkalmazott közgazdaságtannal biztos nem nyúlsz mellé. Semmiképpen nem jöhet szóba a tandíj? Nekem van olyan osztálytársam, aki csak a bsc-t tervezi Mo.-n végezni, s ahogy az ő képességeit s ambícióit ismerem, neki sikerül majd az msc-t külföldön megszerezni. Ha mégis maradsz Mo.-n, akkor a Budapesti Corvinus Egyetem szakjait böngészd át a felvi.hu oldalon, ott biztosan minőségi oktatásban tudsz részt venni ezen a vonalon s majd ugorhatsz külföldre is.
Német és matematika fakultáció szerintem nyerő lehet. Az angollal legyen mindenki tisztában, beszélje, de ha képes más nyelvet is befogadni és művelni, akkor nem szabad az angolnál leragadni! Hogy valaki beszéli az angolt, az már "természetes" dolog. De ha folyékonyan megy a német, főleg a francia, vagy az orosz, na az már valami. :)
A mi iskolánkban a Dániában való tanulás volt hirdetve. De van olyan osztálytársam, aki Nagy-Britanniába megy tovább. Ha külföldre mész, akkor előfordulhat, hogy a felvételit megelőzi egy személyes interjú is abban az intézményben. Egyébként meg bizonyos feltételeket kell teljesíteni, de ez intézményenként változó, szóval olvasgass utána valahol, sajnos ebben nem tudok jobban segíteni. :(
Ha maradsz ezen a matematika vonalon, amely nem természettudományos érdeklődéssel párosul, akkor sajnos a gazdasági vonal Magyarországon önköltséges formára ítéltetett.
Olyan személyt is ismerek, aki 12.-ben kapott rá az informatikára, főleg a programozásra (amelynek alapja a matematika, s a matekos gondolkodás!!), még nem végezte el az egyetemet sem, és van állása. Az infós vonal még mindig tuti elhelyezkedés hazánkban s külföldön is, főleg, ha mesterképzést is elvégzed. És nem is fizetős, még a BME-re sem halálos bejutni. Mérnökinformatikus szak is van ott, amelyet német nyelven is tanulhatsz, így ezer százalék, hogy munkád is lesz. Mérnökinfós ismerősöm kapásból külföldön dolgozik álomfizetésért már. Szóval ha még 11.-es vagy, gondolkozz el más tantárgyakon is.
Ha ilyen ügyes vagy, ahogy leírtad, akkor már csak azt kell kitalálnod, hogy mit élveznél a legjobban, s melyikkel tudnál legbiztosabban állást szerezni, jó fizetésért, amelyet szívesen végeznél!
Én is egy olyan tanuló vagyok (egyébként végzős), aki kitűnő és minden érdekli. Tényleg minden. Humán és reál egyaránt, szóval nehéz a döntés. Jó megfigyelőnek kell lenni, munkalehetőségeket és fizetéseket pásztázni, és figyelni a saját megérzéseidre, hogy Te magad mivel foglalkoznál a jövőben szívesen.
Kedves Válaszoló! Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásodat! Örülök, hogy a nyelv - matek párosítást Te is jónak gondolod.
Igazából ha ingyenes külföldire mennék, az ott jelentkező költségeim (szállás, kaja, helyi utazás) meghaladnák az itthoni fizetős oktatást... Szóval nem is tudom, melyik lenne a kedvezőbb.
Ezen gondolkodom még.
Szerintem az lenne a kedvezőbb, ha Magyarországon tanulnál tovább. Ha érdekel az infó vonal is, amit említettem, akár idegen nyelven is, akkor BME.
Ha a közgazd. vonal érdekel, akkor mindenképp a Corvinus Bp.-n. A Corvinus táborokat is szokott szervezni, ahol vannak töris, közgázos és matekos csoportok. Ott megismerkedhetsz a corvinusos diákokkal és tanárokkal. Nagyon jó egyetemnek tartom, ha valakit ez az irányvonal érdekel. A költségtérítés sem halálos, szerintem megéri.
Én mindig is humán érdeklődésű ember voltam, akihez legközelebb az irodalom állt, de ez ma sincs másképp... viszont más dolgok is érdekelnek, pl. a fizika is, sajnos idén már nincs, mert 11. az utolsó év, mikor fizikát tanultunk, de megszerettem.
Kitűnő vagyok, nyelvek is mennek stb. de egyelőre úgy néz ki, hogy biológia irányban fogok tovább tanulni, biotechnológia érdekelne.
Szerencsére a TTK-s irányvonalakon nem húzták le az állami helyeket. Engem nem érdekel a közgazd. meg ezek - sajnos, pedig talán azzal biztosabb a munkavállalás majd. :)
Ha vannak kérdéseid, vagy szeretnél ebben a témában beszélni, akkor írhatsz privát levelet. Én is tanácstalan 11.-es voltam. 12.-es lettem, de csak reménykedem, hogy jól döntök, és próbálok minden információt beszippantani és gondolkodni a legjobb döntésen.
Első vagyok!
Mindkettőtöknek tudom mondani,hogy informatika és szinte bármely mérnöki irányban külföldön és idehaza is biztos nem lesz problémátok az elhelyezkedéssel.
A Corvinus tényleg jó egyébként.
Azzal számoljatok, hogy mire elvégzi az egyetemet, rengeteg közgazdász és informatikus lesz MO-n, ennyire pedig egyszerűen nincs kereset. Már most sem túl rózsás a helyzet az informatikus és programozó szakembereknek, nem indítanak új projekteket, sorban szűnnek meg az állások - főleg a magánnyugdíj pénztárakban, amit hőn szeretett kormányunk véglegesen megsemmisített... Sok kiváló, programozót, informatikust és matematikust (akik szintén az előbbiekkel dolgoznak együtt), valamint infó-közgázost ismerek, vannak akik háromnegyed éve nem tudnak elhelyezkedni! Pedig nagyon jó szakemberek.
Ha MO gazdasága tényleg csődbe megy (évek óta táncolunk a peremén), akkor nem lesz reális elhelyezkedési lehetőség a fent említett szakterületeken. (kivéve matematikus, az könnyen vált szakmát)
Külföldön persze más a helyzet, ott nem tudok hasonló problémákról.
Ergo lehet itthon tanulni, de ha a javasolt vonalon mennél tovább, erősen gondolkozz el a külföldi munkavállalás lehetőségén.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!