Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan lehet bejutni a Harvard...

Hogyan lehet bejutni a Harvard egyetemre? Mik az esélyek? Megéri elvégezni?

Figyelt kérdés

2012. okt. 9. 13:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%
mégis minek akarna vki oda menni MO-ról?
2012. okt. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mert kívácsi vagyok hogy mitől olyan különleges. + Kell egy jó diploma :)
2012. okt. 9. 14:00
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Megérni biztos megéri, csak mondjuk nem magyar pénztárcához találták ki a tandíjat, és nem is egy általános magyar színvonalhoz...
2012. okt. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
A világ leghíresebb oktatási intézménye, úgy mint a leghíresebb a Golden Gate híd.
2012. okt. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Ha vilagszinten benne vagy a diakok 5-10%-ban, diakolimpiakkal, sporteredmenyekkel, stb, tovabba kozel tokeletes szinten megugrod a kert teszteket, van eselyed. Vannak itt MO-i diakok, BA, MA es PhD szinten is, ahogy vannak Oxfordban, a Princetonon, Cambridge-en es mas helyeken is. De nem sok, mondanom sem kell.
2012. okt. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

És nagy valósínűséggel elit családokból valók. Nagy céges emberek gyerekei, akik rendelkeznek elegendő pénzzel. Esetleg kivételes tehetségek. Nekem van egy ismerősöm - bár nem külföldön tanul - aki programozó és írt egy programot (17-18 évesen) amit egy külföldi cég megvásárolt. A cég elintézte neki, hogy részt vehessen Google konferenciákon stb.. Most a BME-n tanul. Folyamatosan utazik általában USA-ba és Németország (német cég vette meg a programját). Jelenleg többet keres mint a szülei együttvéve.

Ezzel szemeben én szakácsnak készülök. :)

2012. okt. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az teny, hogy adott csaladi hatterrel konnyebb az okulas, egyreszt esetlegesen a hagyomanyok masreszt pedig a penz miatt, jobb gimnazium, tanarok, stb, azert a vilag csucs egyetemeire kijutnak magyar diakok Mo.-on is atlagosnak szamito csaladi hatterrel is...
2012. okt. 13. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyáltalán felmerült benned a Harvard mint lehetőség akkor gondolom beszélsz angolul... igy nem értem miért nem tőlük kérdezed hogy mit kérnek egy magyar diáktól(nyelvvizsga,versenyeredmények,jegyek,érettségi,anyagiak stb) mik az esélyeid és hogy megéri-e oda járni(???) ? Biztos van international office-uk nekik is, küldj emailt. Mi itt nem fogunk tudni segiteni ha csak nem vetődik ide egy ottani dolgozó. Sok szerencsét!
2012. okt. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
42%
Busszal.
2012. okt. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 tanárnő válasza:
100%
Ha ez a kérdés felmerült benned és csak olyan ötleted támadt a megoldásra, hogy a Gyakori kérdések oldalán kérdezd meg, akkor szerintem nincs sok esélyed bekerülni. Van egyébként itthon is jó egyetem, illetve ha itthon jársz egyetemre, akkor is lehetőséged van kijutni külföldi jó egyetemekre tanulni. Érdemes lenne legalább 2 idegen nyelvet beszélni magas szinten, az esélynövelő.
2012. okt. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!