Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Cambridge vs. Oxford. Bunkó...

Cambridge vs. Oxford. Bunkó válaszolók kíméljenek! Van valamelyikőtöknek információja arról, milyen magyar egyetemen teljesített 3 éves BA-szakokat fogadnak el a fent említett egyetemek, hogy felvételt nyertjek ottani MA-ra?

Figyelt kérdés

Gender studies-t szeretnék tanulni egy éves MA-képzés keretében (így a CEU is szóba jön), mert foglalkoztam már a témával a szakdolgozatomban és egyéb publikációmban is. Átnyálaztam a honlapukat, de erről nem találtam kritériumokat. Mindenesetre írni fogok nekik ímélt. Egyéb véleményekre és tapasztalatokra is kíváncsi lennék.

A bekerülés esélyeiről, tandíjról, ösztöndíjrendszerről, kollégiumokról, a teljes felvételi eljárásról már tudok mindent. A honlapukon megnéztem.



2012. júl. 5. 15:23
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok az anyagi vonzattal és a bekerülés nehézségeivel, és tudom, Cambridge-es vagy Oxford-os diákok lógnak a gyakori kérdéseken, de ha valakinek pl. van ismerőse vagy tapasztalata arról, mely szakokat fogadják el, azt megköszönöm.
2012. júl. 5. 15:27
 2/16 A kérdező kommentje:
Akarom mondani NEM Cambridge-es vagy Oxfordos diákok lógnak a gyakorikerdeseken.
2012. júl. 5. 15:28
 3/16 A kérdező kommentje:
Ezt olvastam valahol: "Angliában egyébként a világon egyedül álló módon, nappali tagozaton, egy év alatt lehet posztgraduális MSc diplomát szerezni. Ez a gyakorlatban azt jeleni, hogy ha valakinek már van egy BSc-je Magyarországról és megvan a megfelelő angol nyelvtudása, akkor felvételizhet valamelyik angliai egyetemre és egy év múlva már diplomázhat is. Ráadásul a posztgraduális felvételik általában nem túl bonyolultak, ha az angliai egyetem elfogadja a magyarországi BSc diplománkat és rendelkezünk a megfelelő szintű nemzetközi angol nyelvvizsgával, akkor már majdnem biztos, hogy fel is vettek minket. Posztgraduális képzésre külön szóbeli, írásbeli felvételi általában nincs." Oké, ez rendben van, de honnan tudjam, hogy a magyar alapszakos diplomámat elfogadják-e? Hozzáteszem, évfolyamelsőként végeztem, több tudományos ösztöndíjat is nyertem, kutattam a gender témában, az egyetem alatt végig egy nonprofit szervezetnél dolgoztam (ezt az angliai egyetemek nagyon értékelik) és felsőfokon beszélek angolul. Most az IELTS-re készülök.
2012. júl. 5. 15:32
 4/16 anonim ***** válasza:
Írsz nekik egy e-mailt és megmondják. Amúgy szerintem bármilyen akkreditált BA-t elfogadnak, én legalábbis a Kenti Egyetemre jártam MA-ra, és elfogadták az ELTE-n szerzett BA-mat.
2012. júl. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is írtam, hogy felveszem velük a kapcsolatot, csak gondoltam, körbekérdezősködöm előtte. Amúgy úgy tűnik, némivel "egyszerűbb" posztgraduális képzésre bekerülni. Remélem, nem fognak kukacoskodni a BA-diplomám miatt.
2012. júl. 5. 15:38
 6/16 anonim ***** válasza:
Igazából elfogadják bármelyiket. Nem szoktak annyira belekötni, legyen valamiféle alaptudásod, meg legyenek meg azok a plusz dolgok, amik neked már meg is vannak, és ennyi. Msc-re a felvételi Oxbridgbe már sokkal barátságosabb.
2012. júl. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm.
2012. júl. 5. 17:46
 8/16 anonim ***** válasza:

"Ez a gyakorlatban azt jeleni, hogy ha valakinek már van egy BSc-je Magyarországról és megvan a megfelelő angol nyelvtudása, akkor felvételizhet valamelyik angliai egyetemre és egy év múlva már diplomázhat is. Ráadásul a posztgraduális felvételik általában nem túl bonyolultak, ha az angliai egyetem elfogadja a magyarországi BSc diplománkat és rendelkezünk a megfelelő szintű nemzetközi angol nyelvvizsgával, akkor már majdnem biztos, hogy fel is vettek minket."


Trollollol. Nem tudom hol olvastad ezt, de Cambridge-Oxford eseteben a " már majdnem biztos, hogy fel is vettek minket" ugy ertendo, hogy szinte biztos, hogy ki is vagtak mint a huzat. Altalanositani nyilvan nem lehet Brit egyetemek eseteben, es alairom, sok helyen a fentiek szerint mukodik a dolog, de itt vilagszinten top 5, ill. 10 egyetemekrol beszelunk, nem a London Metropolitanrol.


Meroben technikailag a magyar diplomakat elfogadjak, mar a bolognai rendszer elott is elfogadtak ezeket. Ami a kituno diploman kivul kell, az kb. azok amiket felsoroltal; versenyeredmenyek (OTDK, pl.), neves osztondijak, publikaciok se artanak. Irracionalis felteleleket nem szabnak, ugyanakkor ertheto modon a diakok kremje kerul be mesterdiplomazni is, a szelekcio eros, bar kulonfele dioplomankent eltero. Arrol nem is beszelve, hogy magyar egyetem azert nem villant valami hudeha hatteret - 3,6 (4-bol) GPA-t pl. elneznek annak, aki a Harvard-rol, Yale-rol jelentkezik, de mondjuk egy eros state flagship eseteben mar nem biztos, hogy elnezik ugyanezet...hiszen a kulonbsegek egyetemek kozott.


IELTS 7 v. 7.5 atlagra kell, keszsegenkent 7 minimum, de ez evente valtozik, mit ekrnek (csak folfele, lefele nem megy:)


A college rendszert "kollegium"-nak aposztrofalni amugy erosne necces :) Kb. annyi kozuk vana magyar koleszekhez, mint Oxbridge-nek a magyar egyetemekhez. Nem sok.


Nem is gondolnad, mennyire fontos ez, meg grad. szinten is. Minden college szep is jo, csak vannak szebbek es kozpontibbak, meg gazdagabbak is:) Az egyetemi honlapok erosen semmitmondoak.


[link]


[link]


Nem a legfrissebb adatokal dolgozik mindenbol, de arra jo, hogy kiszurd, melyek az osiek, melyek a kicsik, nagyok, stb Meg, hogy melyik hol van. Grad diakkent is lehet, hogy a colege fo reszen laksz majd.


A Gender Centre-hez Cambridge eseteben kozel levo college-k az Emmanuel, Pembrooke, a Corpus Christi es a Downing, az elso bo 400, a masik ketto bo 660 eves, a DOwning meg bo 200. Utobbit leszamitva meglehetosen gazdagok is.


Egy dolog biztos, egyik egyetem eseteben se csinalj open applicationt, mondvan,a college nem fontos, tanitast ott ugy sem kapsz, meg nem birsz valasztani a tobb mint 30 kozul. Open applicationnal az esetek 90%-ban valamelyik uj college-be kerulsz. Ami nem baj, remek intezmenyek ezek is. Problema akkor van, ha kozben rajosz, Oxbridge eseteben megiscsak Harry Potter szeru kornyezetben akarsz mondjuk kajalni, nem modern epuletekben (az intezetek tobbsege mindket helyen teljesen uj, folyamatosan valtjak le a regieket), es a silan, 70-es evekben eitett ebedlo nem hasonlit erre


[link]


vagy erre


[link]


vagy erre


[link]


De persze lehet inkabb ilyen helyen akarsz enni, ez izles kerdese:


[link]


Nem ez a legfontosabb kerdes, de nem elhanyagolhato.


A fo kerdes az osztondij, amit meglehetosen nehez kapni MPhil eseteben, de nem lehetetlen. Mindenkeppen tartsd eszben az oktoberi -?- hataridot, kesobb is leadhatod a jelentkezest, csak csomo osztondijlehetosegrol, grantrol lecsuszol.

2012. júl. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Egy aprosag: a kerdesfelvetes alapjan nem biztos, hogy tudod, de mester es doktori szinten amr mindket egyetemre lehet jelentkezni, nincs olyan korlat mint BA eseteben, ahol valasztanod kell, vagy-vagy. MIndenkeppen erdemes is jelentkezni, hiszen penzt lehet kapsz egyik helyen, a masikon pedig nem.
2012. júl. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes hozzászólásodat, bár ezzekről már én is olvastam a honlapjukon, az angol IELTS-től meg annyira nem tartok, már meg van a biztos, felsőfokú nyelvtudásom, most célirányosan készülök is rá. Az idézetben csak annyi volt a lényeg, hogy vsz. elfogadják az én BA-diplomámat is. Azt én is tudom, hogy kivághatnak, de bekerülni sem lehetetlen, ráadásul több, EU-s diáknak szóló ösztöndíj rendszerük is van. Ezért is gondoltam, hogy a CEU-t is megpróbálnám, bár nyilván ott is nagy a túljelentkezés (7-11x-es)és magas a tandíj, de a legtöbb hallgató ingyen tanul náluk. A college-ról meg annyit, hogy köszi, tisztában vagyok vele, mi az. Amúgy mindkettőt meg szeretném próbálni. Az a baj, hogy Mo. még nem jutott el odáig, hogy a nyugaton elterjedt gender studies-t főszakon tanulhassam ( a CEU is külföldi /amerikai/ intézmény, hibába Bp- a székhelye).
2012. júl. 6. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!