Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van itt olyan, aki a Bécsi...

Van itt olyan, aki a Bécsi Egyetem jogi karán tanul?

Figyelt kérdés

2012. jún. 15. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne a téma! :D
2012. jún. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi érdekelne pontosan?
2012. szept. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
körülbelül minden.felvételi procedúra, meg az egész egyetemi élet. milyen nehéz a tananyag? milyen szintű nyelvtudást igényel (természetesen tudok németül)? lehet-e diákmunkát találni és ha igen, mennyit lehet vele keresni? mennyire nehéz odakinn elhelyezkedni jogász diplomával? rettentően hálás lennék a válaszért:)
2012. szept. 16. 16:48
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én csak egy évet tanultam kint, nem oszták diplomát szereztem, hanem magyart. A legtöbb tárgyam olyan volt, hogy azokat vettem fel amik engem érdekeltek, tehát kerültem a nagyon nagy, nehéz vizsgákat (azokat úgyis itthon már megcsináltam). De általában az a tapasztalatom, a magyar jogászképzéshez viszonyítva, hogy semmivel sem nehezebb: a vizsgákon kedvesek, nincsenek irreális elvárások,sokan félvállról veszik de aki tanul és órán is aktív,annak örülnek a tanárok és megjegyzik őket..


Elvileg hivatalosan 4 év kint a jogászképzés, de a legtöbben 5-6 év alatt fejezik be az egyetemet, állítólag azért, mert sokan más szakot is tanulnak a jog mellett (itthon ez nagyon ritka!!!), ezért van, hogy a jogot halasztgatják 1-2 évre.

Mivel egy jogi kar van kint, ezért rengetegen járnak a Juridicumba, sok az olyan előadás ami eléggé személytelen, nekem ez szokatlan volt kicsit. Alig vannak évfolyamok, mindenki úgy halad ahogy akar: van három "Abschnitt", ha túl vagy az elsőn, akkor kezdheted el a másodikat, majd ha azzal megvagy, a harmadikat. Egy-egy Abschnittban 7-8 jó nehéz vizsga van plusz egyéb szabadon/kötelezően választható tárgy.


A német nyelvet persze nagyon-nagyon jól kell tudni. Ha nincs felsőfokú nyelvtudás, C1 legalább, akkor belevágni nem nagyon érdemes, max. ha az ember előtte egy ideig rá készül, tanulja a (szak)nyelvet is. nem tudom te milyen szinten vagy most németből. Bécsben ugye erős dialektusban beszélnek a hochdeutschhoz képest, nem tudom ez mennyire hátrány lenne neked, meg kell szokni, de elején lehet ,hogy nem minden órát tudnál követni.


Tandíj azt hiszem ingyen van később is, de ennek talán vannak feltételei..az biztos,hogy iszonyat sokan beiratkoznak az első félévben,mert bárkit felvesznek, és aztán az első félévben, vizsgaévben rengeteg mindenkit kiszórnak.Tehát marhára kell tanulni ..de sztem aki szorgalmas és van rengeteg kitartása akkor meg lehet csinálni.


A diákok mások mint itthon; bár tök kedvesek ha kérsz tőlük valamit, maguknak valóbbak mint a magyarok, nincs olyan baráti közösség mint itthon. Talán azért is mert nagy kar, a hallgatók többségének kevés a közös órája, tehát barátságok is nehezebben alakulnak ki.Ezt leszámítva tökre tetszett minden,csak meg kell szokni hogy ők jobban el vannak magukba. :D


Munka mindig van kint, akár félállásban pincérnő, akár babysitter, akár bolti eladó akarsz lenni..attól függ mennyi az igényed kint. Spórolósan 600-700 euro/hónap alatt meg lehet kint élni (350-400 euro egy kolesz szoba/WG - albérleti szoba egy jobb helyen), 150 euro kaja ha spórolsz és nem ülsz be éttermekbe, bárokba, azok igen drágák kint. Ha shoppingolni akarsz, gyakran hazautazni akkor a 600 euro kevés.


Munkában nincs sok tapasztalatom,de több helyről hallottam hogy eléggé keresik kint a jogászokat. Ha egyetemet elvégzed, minden további nélkül kaphatsz munkát pl. ügyvédi irodában, a tökéletes német mellett a magya még előny is lehet...de pl. közigazgatásba/bírói/ügyészi pályára nem mehetsz dolgozni, mert oda állampolgárság kell. A magánszférába, pl. cégekhez jogtanácsosnak elmehetsz.


találtam egy jó összefoglalót,egy magyar írta aki ezek szerint az Uni Wienen végezte el a jogot..sok hasznos dolog van:


további infók itt:

[link]

2012. szept. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bogi11 ***** válasza:
Ha esetleg van itt még valaki, aki tájékozott a kérdésben, akkor érdekelne, hogy a német nyelvtudását hol szerezte meg ? És hogy milyen nyelvvizsga szükséges ahhoz, hogy a tanulmányokat németül tudja végezni? Azt mondják, hogy DSD vizsga kell. Akkor ez nem igaz? Valahol olvastam, hogy van előkészítő év is, ahol a nyelvtudást lehet erősíteni, ha szükséges. Köszönöm előre is, ha válaszol valaki.
2017. máj. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!