Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi szükséges ahhoz, hogy...

Mi szükséges ahhoz, hogy Ausztriában tanulhassak egyetemen?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 22. 14:02
1 2
 11/17 anonim válasza:
100%

Miért is kerül 3-4 milkába? 2 nyelven beszélek perfektül, és nem emlékszem rá, hogy ennyi lóvét kiadtam volna a megtanulásukra.


Amúgy bátyám járt a TU-ra, legjobb cimborám is járt a TU-ra, 1-2 volt osztálytársam ott végeztek. Tény, hogy kint érettségiztünk, de elhiheted, hogy mindezeknek utánanéztünk.

2012. jún. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Retekszisz ***** válasza:
30%
Azért kerül a 2-3 félév nyelvi előkészítő ennyibe, mert ugye ezalatt fizetned kell a lakbért (mivel nincs tanulói jogviszonyod, kolit nem kapsz, csak albérletet), enned kell, és ennek a tanfolyamnak díja is van.
2012. jún. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Retekszisz ***** válasza:
Hidd el, hogy jobban tudom, hogy mennyi kint az élet, mint te. 5. évemet végzem éppen. Okostojás...
2012. jún. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
nyelvi előkészítő félév során is lehet kollégiumba menni, mert van jogviszony az egyetemmel csak épp nem aktív. Én is így voltam egy félévet. Az egyetemnek elkezdéséhez kell egy felsőfokú nyelvvizsga vagy EPD vizsga. Ilyen, hogy emelt szint stb kell ez hülyeség, hiszen itt teljesen más rendszer van és nincs szintekre bontva az érettségi mont otthon. Feltétel tehát az érettségi (nem számít hányas) és nyelvtudás, hisz mindenkit felvesznek, de csak kevesen maradnak benn.
2012. jún. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Utolsó: Köszönöm.

retekszisz: nem tudom milyen alapon okostojásozol és mondod hogy "nyilván jobban tudod", amikor fingod sincs hogy ki vagyok mi vagyok... miért tudnád NYILVÁN jobban? Kint érettségiztem, 8 évet húztam le kint. De te az 5 éveddel nyilván jobban tudod, NYILVÁN! Ha 3-4 milka kell neked egy nyelv megtanulásához, akkor szerintem próbálkozz más területen, mert ezekszerint a nyelvtanulás nem az erősséged.

2012. jún. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, neked viszont a szövegértéssel vannak problémáid. Nyilván nem a nyelvtanulás kerül 3-4 millióba, hanem az, hogy Ausztriában éled a mindennapjaidat, fizeted a baromi drága szállást és a többit.
2012. jún. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Retekszisz ***** válasza:
Utolsó: most én köszönöm!
2012. jún. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!