Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek megéri 26 évesen...

Szerintetek megéri 26 évesen (itthoni msc után egyből) kimenni 2 évre az USA-ba tanulni, vagy inkább kezdjek el dolgozni?

Figyelt kérdés
Konkrétan gépészmérnökként kezdtem el az msc-t a BME-n. Hallottam 1-2 ismerősömtől, hogy lehetőség van kiutazni az USA-ba tanulni, elvégezni a Phd-t. És ehhez hatalmas szakmai verseny eredmények sem feltétlenül szükségesek. Szerintetek megérné egy ilyen lehetősék, vagy 26 évesen inkább már dolgozni kellene menni?
2012. febr. 12. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:
mindenképp.
2012. febr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem vágjál bele nyugodtan.
2012. febr. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A fo kerdes, milyen egyetemrol is beszelnuk? HYPSM szint, vagy UCLA, Michigan, vagy Purdue, vagy LSU szint? (A szeles valasztekot ezektol lejebb nem is emlitem, pedig az LSU mind hazai, mint vilagrangsorolasban 150 koruli szint, ami rohogve ver kenterbe barmilyen magyar egyetemet, de nem egy csucs kategoria.) Az allamokban usque 250 egyetemnek van doktori adomanyozasi joga, a valasztek szeles.


Nagy titkot aligha arulok el, hogy PhD eseteben nem az a kerdes, hogy van-e, hanem, hogy honnan is van.

2012. febr. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!