Miért szólják le a magyar egyetemeket azok akik még le sem érettségiztek?
Ugye most megy a nagy téma keretszámokról ,meghogy mennyi ideig kell itt maradni az állami fínanszírozottaknak stb.
Arra lettem figyelmes hogy egyre több önjelölt (nyelv)zseni adja be a durcát hogy"ez volt az utolsó csepp a pohárban...külföldi egyetemre fogok jelentkezni majd jól befákkolok a magyar felsőoktatásnak" Mikor azt kérjük ezektől a nagy tervű palántáktól hogy aludjanak még erre párat,közlik hogy felesleges mert a magyar egyetemek színvonalban amúgy is a béka segge alatt vannak.miért? mert egy ismerőse unokatestvérének a kollégiumi szobatársa azt mondta hogy bizony sz@rok az itteni egyetemek...
Én mérnöknek tanulok (infós) és nálunk is lehet puskázni, de azért nem mindenből. Programozásnál akármilyen puskát írsz, ha nem tudod megcsinálni a programot és nem érted, sosem fogsz átmenni belőle.
Az hogy melyik nehezebb, mindenki döntse el maga. De azért a miénk sem egy büfé szak ;)
L20
A magyar egyetemek a beka segge alatt vannak. Ez teny. A szuken vett regioban elmennek, sot, nem is allnak rossz helyen, de meg itt is vannak egyetemek, amik erosen kenterbe verik oket, lasd pl. Becsi Egyetem, vagy a pragai Karoly Egyetem. Van harom nagy es elismert vilagranglista, tessek rajuknezni, magyar egyetemek merre, es hol. (Mind a ketto, amelyik egyaltalan felkerul). A kutatas keves kivetellel csapnivalo, es a kivetelek eseten sincs ra penz (es a kutatasra forditott osszeg csak csokken), az oktatas minosege nagyn halovany (sok a bennmaradt eletmuvesz oktato, nagyok a keretszamok, es legfokeppen szar a mentalitas; "poroszos" az oktatas, annyira, hogy Nemetorszagban csak pislognanak, mi van Mo.-on.)
Azt is latni kell, hogy eleve nem nagyon van kontitentalis egyetem ami versenyezni tudna az angolszasz, de mindenekelott az amerikai egyetemek penzevel. A vilag 15 leggazdagabb egyetemebol (amiknek az eves koltsegvetesei tobbek mint a komplett magyar+szlovak felsooktatase egyuttveve) mindossze ketto van Europaban: Cambridge es Oxford. (De tortenetesen a vilag leggazdagabb 100 egyetemere is ugyan ez igaz, ott is csak Oxford es Cambridge vannak a listan Europabol.)
De a penz persze nem minden. Hianyoznak a megfelelo hagyomanyok is.
Nem nagyonvan mit szepiteni, amagyar egyetemek nemzetkozi osszehasonlitasban iszonyatosan gyengek. Regiosban nem rosszak, ami szep es jo, de nem merofok globalisan.
Mellesleg EU-ban ugyan annyit kell fizetni az egyetemert barmelyik tagallam allampolgaranak. Ez nem ki vagy bevanorlas kerdese, ez az EU...
én nem sokat adok az ilyen ranglistákra.ez javarészt pénz lobbi reklám.legyen benne a Harvard,Yale,Princeton a szűk elitben utána a földrajz számít(amelyik ország befolyásos a politikában ott persze hogy okoska emberkék vannak ugye nehogy mást merjen akárki is mondani)
Az Elte matematikusai is legyőzték versenyen a szakmában igen jól csengő moszkvai Lomonoszov egyetem növendékeit.
Angliában is volt jogászoknak egy nemzetközi perbeszédverseny.Ugye a hazai pálya már alapból állt az angoloknak lévén hogy a magyar joghallgatóknak is angolul kellett szövegelniük.Nos az angolok nyertek. de hogy? A zsűri lényegében annyiban látta őket jobbnak a többi indulónál-így a magyaroknál is- hogy ők verték az asztalt szenvedélyes érvelésük közben.Na ugye itt is megmutatkozik a különbség az angolszász és az itteni jogrend közt hogy ott a tárgyalások ügyvédközpontúak és beleférnek az ilyen show-elemek.Magyarországon ilyenért kiküldené a bíró a tárgyalóteremből az ügyvédet.Mondhatni az angolok a saját szabályrendszerük alapján voltak ott is csak jobbak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!