Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van itt olyan, aki külföldön...

Van itt olyan, aki külföldön végezte el az egyetemet?

Figyelt kérdés
Van itt olyan,aki külföldön végezte el az egyetemet? Miért?milyen szakot?melyik országban?h fedezted a költségeidet?(tandíj,lakhatás,kaja)megérte? Olyan emberek válaszát várom,akik nem ösztöndíjjal,hanem magánúton voltak kinn.én németországba szeretnék menni,de nem tudom h működik ez,meg kiváncsi vagyok mások tapasztalataira,köszi
2011. okt. 4. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Van.

2. Mert a vilag legjobb egyeteme(i)re jartam/jarok. A nemzetkozi listakon 300-400-al ezen egyetemek alatt talan feltunik magyar intezmeny.

3. Politika/nemzetkozi kapcsolatok

4. UK/USA

5. Brit allami kolcson/magantoke/osztondij

6. Ezt nem ertem, mi az, hogy "maganuton"? Aki osztondijat kap, az csoportos utazasban vesz reszt, all inclusive italfogyasztassal, vagy mi? :D Ha arra gondolsz, hogy sajat maga fizette a tanulmanyait, akkor olyan sok van, de ha csak lehet, mindenki arra torekszik, hogy kapjon osztondijat...


Nemetorszagban tandij nincs, az egyetemei nemzetkozi osszehasonlitasban kozepesek (az angolszaszokhoz kepest mindenkeppen), de Europaban, kulonosen egyes reszein igen jol csenghet egy jobb nemet egyetemrol szarmazo diploma.

2011. okt. 5. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

@01:39 Mennyi volt a tandíjad?

Én is gondolkodom brit állami kölcsönben, viszont felemelték 9000 fontra a maximális tandíjat...

2011. okt. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

3000 parszaz evente. Cambridge es Oxford eseteben erre meg rajon 2000 parszaz a college tagsagra, de azt Brit es EU diakok eseteben a Brit allam teljesen fedezi, nem kell vele torodni - BA szinten legalabbis, aztan mester es doktorinal mar igen, sajnos, holott a college tagsag akkor mar nagyon nem fontos.


A tandijat felemeltek, de az allam kolcson rendszere elvileg nem valtozik. Nem kovettema hireket ezzel kapcsolatban, de ha nem valtozik, akkor a BA-s tanulmanyaid idejere fedezve vagy, es csak akkor kell elkezdened torleszteni, ha mar 15-20,000 font folott keresel. Nem fognak agyonvagni vele, az biztos, de ettol meg vissza kell fizetni, hacsak aprankent is..

2011. okt. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Meg annyi, hogy a "maximalis tandij" = altalanos. Cambridge lepte meg elsonek, hogy bejelentette, a maxot fogja kerni, aztan Oxford, es szepen sorbana tobbi is. A jobb egytemek is mind a maxot kerik, holott eredetileg az volt az elkepzeles, hogy csaka cuscs intezmenzek fogjak ezt kerni. De senki nem akar szar intezmenynek tunni, igyhat..
2011. okt. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!