Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Miért mondják, hogy aki...

Miért mondják, hogy aki egyszer külföldön végez el egy egyetemet, az már nem fog visszajönni Mo. -ra?

Figyelt kérdés
2010. aug. 1. 23:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert a legaljáig belekóstol a jóba :-)
2010. aug. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
80%
Nincs érdeke, meg itt alacsony a bér.
2010. aug. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mi van azokkal,akik mégis visszajöttek és azt mondják,hogy itt is ugyanúgy vannak rossz és jó emberek,ott is dolgozni kell és nem minden álom külföldön se?Vagy azért jött vissza,hogy itt járuljon hozzá Mo. fejlődéséhez vmilyen területen?
2010. aug. 2. 08:22
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha fényképész lennél hova mennél fotózni?


Egy sötét kilátástalan pincébe vagy egy lehetőségekkel teli egzotikus szigetre?

2010. aug. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Mert talan munkat kap mashol, mivel az ottani diplomajaval konnyebben alkalmazzak, mint egy magyarral, amit honosittatni kell. Miert adna fel a 4-szeres fizetest?


2. Mert megtetszik ott neki, talan kozben csaladot is alapit, ezert ott ragad.


3. Mert a kulfoldi diplomat nem szeretik mas orszagokban, mivel nem tudjak pontosan, hogy mennyit er. MAgyarorszagon sem szeretik a kulfoldi diplomat emiatt. Nekem pl. kulfoldi diplomaim vannak, de Magyarorszagon semmit sem tudnek kezdeni veluk. Aki visszamegy, azt inkabb a kiemelkedo nyelvtudasa miatt alkalmazzak, mint a kulfoldi diplomai miatt.

2010. aug. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert külföldön sokkal jobb. Szeb hely (főleg ha van tenger) és több fizetés.
2010. aug. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
En Ukrajna vegezni egyetem, jonni vissza Magyarorszag!!
2010. aug. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Üdvözlet,

Szerintem ez a mondás abból alakult ki, hogy ezt veszik észre az emberek, ez marad bennük, ezt adják tovább, "Jajj, hát a Pistáék fia is kint maradt Kukutyinban, a te gyereked is így jár majd". Saját ismerőseim közül sokan tanultak külföldön , aztán hazajöttek.

Saját tapasztalatom is ez, jövőre fogok külföldre menni tanulni, anyám egyből a fentiekkel kezdte. Személy szerint imádok utazni, világot látni, tapasztalatot szerezni. Én haza fogok jönni.

Szerencsésnek mondhatom magam, mert jártam már nem egyszer külföldön, Magyarország nagy részét is bejárhattam, így össze tudom hasonlítani az országok szépségeit; mindannyiunk felett ugyanaz az ég van és egy nap süt le ránk. Magyarországon is vannak gyönyörű helyek, kincseket érő természeti-és épített szépségek, ugyan úgy, mint a világ bármelyik táján. A baj csak az, hogy a magyar ember szemében a szomszéd kertje sokkal zöldebb, ami a sajátunk, azt nem becsüljük meg, nem vigyázunk a tisztaságra, nem vigyázunk magunkra; nem úgy neveltetett a társadalmunk, hogy vigyázz a magadéra, a máséra pedig még jobban!

Hagyja ott bárki a táskáját egy magyar padon, forduljon el egy percre, nem látja többé; van olyan ország, ahol leteszed egy padra a táskád, elfordulsz egy órára és még mindig ott van.

Ne kellene szétlopni, tönkretenni az országot emberek, aztán lehet nagyobb kedve lenne az embernek itt maradni!

2010. aug. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!