Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Nemzetközi érettségi az...

Nemzetközi érettségi az iskolától függ h letehetem-e? Ha külföldre szeretnék menni pl Amerika ott is déli része akkor is nemzetközi érettségi kell hozzá és pontosan miez?

Figyelt kérdés
Mert nem nagyon értem valaki elmagyarázná és amit tud róla leírná nekem mert mindenféleképpen Amerika déli részén szeretnék tanulni és szerintem ez a nemzetközi érettségi szükséges hozzá de pontosan nem tudom h miez és h miből kell letennem és vajon iskolától független és most leszek 9-es szakközép vajon szakközepekre is érvényes a nemzetközi iskola mindenhol lehet vagy csak meghatározott sulikba mert akkor sulit váltanák
2011. jún. 15. 09:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Le se ***** a nemzetközi érettségit. Iskolától függ, hogy mit kérnek de általános a TOEFL, meg az iskola tanulmányaid. (Jegyek)

Ezen felül sokszor kérnek esszét (ők adják meg, hogy miről).

Egy-egy egyetem megköveteli az SAT-t ami amolyan amerikai érettségi szerűség, egy 4 órás teszt. Évi hatszor letehető, nézz utána neten.

Amúgy nem ilyen könnyű kijutni, hogy "én mindenképpen". Keress egyetemeket, mert egy-egy egyetem (értsd: 95%) rendesen megkéri az árát. (Értsd:5 millió forint per év fölött).

Ilyenkor jó rákeresni community college-kre amik csak kétévesek ugyan, de sokkal olcsóbbak és utána át lehet jelentkezni egy rendes egyetemre. Vagyis nem kell 20 milliót fizetni négy évre, hanem csak mondjuk 15 milliót.

Ajánlom a collegeboard.org-t itt tudsz mindenféle helyre rákeresni és SAT-re jeletkezni.

Amúgy váltanék.

2011. jún. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Sajnos te már nem igazán teheted le a nemzetközi érettségit, mivel az arra felkészítő középiskolai képzésre külön kell jelentkezni. A nevével ellentétben a nemzetközi érettségi nem csupán egy középiskolai bizonyítvány, hanem a letételére felkészítő képzés megnevezése is (Diploma Programme). Magyarországon egyedül a budapesti Karinthy Frigyes Gimnáziumban van lehetőség a nemzetközi érettségi letételere. Tehát nem úgy megy, hogy valahol tanulsz négy évet, majd jelentkezel a nemzetközi érettségire. Külön tanterve van a felkészítő évfolyamoknak, ami nagyban eltér a magyarországi állami tantervtől. Elég nehéz vizsga, szinte minden tárgyat angolul tanítanak és úgy is kell vizsgázni. Abban viszont tökéletesen igazad van, hogy ha külföldre szeretnél menni tanulni, a Nemzetközi Érettségi a legjobb választás. Szinte az összes híres és elit egyetem elfogadja felvételiként (az előző, ha ennyire nincs képben, minek beszél hülyeséget és egyáltalán minek szól hozzá?), sőt angolul vizsgázol, így megfelel az államilag elismert, c-típusú nyelvvizsgának is. (Bár előtte annál az amerikai iskolánál/egyetemnél is érdemes érdeklődni, ahol tanulni szeretnél) Szerintem mindenképpen keresd fel a Karinthy-t, ott biztosan szívesen segítenek. Ha elég kitartónak érzed magad, szerintem mindenképpen érdemes belevágni.
2011. szept. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem csak a karinthyban lehet...

[link]

2013. márc. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!