Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van ma egy építészmérnöknek...

Van ma egy építészmérnöknek jövője Amerikában?

Figyelt kérdés

Köreimben elég sok embertől hallom ,hogy építészmérnök szeretne majd lenni főleg a jó kereseti lehetőségek miatt.

Én viszont nem a pénz miatt szeretném csinálni ,igazából ez az ami nagyon tetszik csak kicsit félek ,hogy lehet hogy nem lesz majd munka.

Szerintetek van azért jövője ennek a területnek?


2011. ápr. 30. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
A mérnöki pályában van szerintem az egyik legnagyobb, ha nem is a legnagyobb jövő! :) Elég jól megfizetik őket, biztos, hogy Amerikában találsz majd rendes munkát, és sokkal nagyobb fizetést, mint itt, szóval persze! Sok sikert!
2011. máj. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Van, ha amerikai vagy. Amúgy meg nem kapsz zöldkártyát, nem vállalhatsz munkát és nem is telepedhetsz le. Max turistának mehetsz ki.
2011. máj. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam ,hogy ott végzem az egyetemet.
2011. máj. 4. 15:10
 4/6 anonim ***** válasza:

nem igazán értem, hogy mit szeretnél megtudni.

Addig oké, hogy építészmérnök, de hogy jön ide Amerika? Nyilván, a szakmának van jövője és mindig is lesz, amíg nem lesz belőle tömegképzés.

De miért mennél ki Amerikába, amikor itthon is hasonlóan jó színvonalú egyetemeken tanulhatsz, ráadásul ingyen? Amerikában az egyetemet elvégezni több tízmillió forintba kerül. És utána jöhetsz haza, mert munkát nem vállalhatsz majd ott.

2011. máj. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok az ottani egyetemek díjával.

Amerikában szeretnék majd élni és szerintem a legegyszerübben úgy mehetek ki ,ha ott elvégzem az egyetemet majd egyetem után felvesznek valahova(ha rendesen tanulok nagy esélye van ,hogy felvesznek) és autómatikusan megkapom a zöldkártyát.A kérdéssel pedig azt szeretném kérdezni ,hogy Amerikában van-e igény építészmérnökökre.(a másik eset ,hogy túl sok van belőlük ezért sok a munkanélküli éítészmérnök).

Elnézést ha valamit rosszul fogalmaztam ,remélem most már érted mit akarok.

2011. máj. 4. 21:55
 6/6 anonim válasza:
Egyébként amerikában az építész vagy az építészmérnök ( mert ez mérnök ) keres jobban?
2013. aug. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!