Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Jövőre végzek a gimnáziummal....

Jövőre végzek a gimnáziummal. Hogyan tudnék kijutni Angliába 1-2 évre? Dolgozni gondoltam.

Figyelt kérdés

Szval jövő nyáron töltöm be a 20. életévemet.( Nem buktam csak 5 évfolyamos gimibe mentem+ év vesztes vagyok).

Szeretem a nyelveket. Angolt később kezdtem tanulni, mint németet. De ez is jól megy:) Gimnázium után szeretnék kimenni Londonba, rendesen megtanulni a nyelvet. Arra gondoltam , h lehetnék au-pair. Meg szeretném magam egy kicsit kipróbálni, új kultúrát, embereket megismerni. Szerintetek jó ötlet? Vagy arra is gondoltam, h kinn beiratkozni valamilyen iskolába. Nem egyetemre vagy fősulira, hanem tanfolyamokra gondoltam.

Egyszerűen fogalmam sincs, hogy mit kezdjek az életemmel, de amíg eldöntöm, addig sem szeretném hasztalanul eltölteni az időt.


2011. jan. 22. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Elmehetsz au-pairnek, bár az nem éppen az idő hasznos eltöltése szerintem. Mármint lehet, hogy elküldenek nyelvtanfolyamra, de egyébként meg házimunkát végzel csak meg gyerekre vigyázol.

Szerintem ha érdekel az angol nyelv és kultúra, akkor menj el anglisztika szakra, és pályázz meg Erasmust vagy hasonló lehetőségeket, és tölts el 1-2 félévet egy angol egyetemen. Milliószor hasznosabb, mint egy idegen gyerek fenekét törölgetni.

2011. jan. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem fogok itthoni egyetemen tovább tanulni, nincs az a pénz....
2011. jan. 22. 14:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor meg tanulj tovább külföldi egyetemen. Ösztöndíjakkal, pályázatokkal simán megoldható az anyagi oldala. Már ha akarsz egyáltalán továbbtanulni.

Ebben az esetben ugyanis egy év bébiszittelés egy nagy lyuk a karrieredben.

Persze ha nem szeretnél, akkor úgyis mindegy, akkor menj :)

2011. jan. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam erre, mert talán számomra így a legkönnyebb kijutni. ÉS amíg nem döntöm el, h mit is szeretnék csinálni, addig is rendesen megtanulom az angol nyelvet.
2011. jan. 23. 11:06
 5/5 anonim válasza:

[link]

vagy irj privit ők az egyetlenek akikről nem hallani rosszat!

2011. jan. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!