Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Amerikai egyetemek? (többit...

Amerikai egyetemek? (többit lent olvashatod)

Figyelt kérdés

mennyi a tandíj és a repülőjegy??

nehéz bekerülni?

milyen szintű nyelvtudás szükséges?

hány óra a repülőút?

ösztöndíjak?

milyen bankkártyát lehet ott használni?


amúgy drama szakra szeretnék jelentkezni, de még nem tudom hova. milyen egyetemek vannak??


előre is köszi a válaszokat : ) )


2011. jan. 1. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
5%

csak akkor mehetsz ki az usába tanulni, ha itt kitűnő bizonyítványod mellett őstehetség vagy, csak akkor fizetnek neked.


dráma szak? hát ki kell ábrándítsalak, a tudomány a keresett szakmacsoport, nem a humán...

2011. jan. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A repjegy szerintem drága, mert ugye egy másik földrész, és sok kerozin kell hogy ne zuhanj az óceán közepébe. :D A tandij az egyetemenként válzotó. (Külföldinek sokkal töbet kell fizetni), de az egyetem weblapján felvan tüntetve. De a legolcsobb is több millió Ft volt évente amikor még néztem. (De ha leszolgálsz pár évet az amerikai hadseregbe, akkor kifizetik neked az egyetemet). A sima közép, vagy felső fokú nyelv vizsga nem ér semmit. Vannak valamilyen spéci nyelvvizsgák. (Ha jól emlékszem kettő), azok kellenek hogy angol nyelvterületen tanulj. De ha rám halgatsz, akkor a bsc-t itthon végzed, és msct probálod meg kint.
2011. jan. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy barátnőm tanul kinn.

A tandíjat nem tudom pontosan, de félévenként 7 számjegyű összeg forintban.

A repjegy 700e körül van, de persze nem mindegy, mikor foglalod le.

Azt, hogy nehéz-e bekerülni, nem tudom, hiszen nem tudom, hova akarsz menni és hogy mennyire vagy jó. Őt simán elsőre felvették, amúgy zongorista.

Van egy nyelvvizsga, amit kötelezően le kell tenni, mielőtt elkezdhetsz tanulni. Barátnőm ezen csúszott egy fél évet, hogy nem lett meg a vizsgája - holott az apja nem magyar, ezért kiskora óta angolul beszél vele! Ebből azt gondolom, hogy nagyon jó nyelvtudás kell!

A repülőút 7-8 óra, csatlakozástól és útvonaltól függően lehet persze több is.

A drámás ösztöndíjakról fogalmam sincs, zenei ösztöndíjak tudom, hogy elég komolyak vannak, de nagyon kell teljesíteni értük.

Szerintem az a legegyszerűbb, ha amikor kimész, nyitsz egy számlát az ottani pénzügyeid intézésére.

Hogy milyen egyetemek vannak, azt nem tudom, nézz utána!

2011. jan. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Attol fugg

Attol fugg

Attol fugg

Attol fugg

Attol fugg

Attol fugg


Ha nem pontositasz ilyan valaszt erdemelsz. Egyebkent interneten a gyarkorikerdesek.hu helyett az egyetemeknek siman utana lehetne nezni, es utana itt kerdezni az olyan dolgoknak melyek valoban nem trivialisak.

2011. jan. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
2. 3. köszi a válaszokat :D
2011. jan. 2. 10:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem pont a kérdésre válaszolok, de nyelvvizsga meg semmi nem lényeges, ha nem beszéled anyanyelvi, irodalmi szaknyelvi, történelmi módon is az angolt mindenféle akcentus nélkül. Ugyanis egy dráma szakon nem logopédia meg angol hülyéknek foglalkozás van, hanem meg kell jegyezni több száz oldalt és nem gondolkodhatsz el azon, hogy ez most ugye irregular verb és jól ragoztam.

Ha ez nincs meg, akkor dől az egész.

Ösztöndíj hufba átszámolva mindenhol megüti szemeszterenként a milliós tételt, kaja, lakás, ami sokkal drágább mint itt, még a student host is.

Repjegy minimum 200k, jobb esetben, nagyon jó időben lefoglalva, illeték nélkül. Út... 10+, de átszállásoktól meg úticéltól függően sokkal több is lehet.

Vízum se egyszerű, ehhez saját, az eltartásodhoz elegendő jövedelmet kell igazolnod talán.

Ösztöndíj humán területen nem nagyon van, az USÁba egyáltalán semmilyen szinte más területen se.

bankkártya VISA.

2011. jan. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!