Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen olyan amerikai egyeteme...

Milyen olyan amerikai egyetemek vannak, ahol népszerűek a sportösztöndíjak? Ha tudsz írj le párat. Köszi=)

Figyelt kérdés
és még egy:középszintű nyelvvizsgával lehet boldogulni az usaban egy egyetemen?? vagy mindenképpen kellene a felsőfokú is.??
2010. nov. 30. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Yale
2010. nov. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A nyelvvizsga lenne a legkevesebb probléma..
2010. dec. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
44%

Melyik ifjú olimpikon vagy? Mert azalatt innen... kicsi az esély, bocsi. :(

Meg a sportág se mindegy persze.

De szinte mindegyiknek van, aminek van csapata, annak ösztöndíja is. ;)

Középszint... azért arra gondolj, hogy kurzusokat kell teljesítened, meg ügyeket intézni, szóval azt mondanám inkább felsőfok, de lehetőleg közel anyanyelvi nyelviseret.

2011. jan. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sziloka válasza:
Én is jelentkeztem fociban sportösztöndíjra és azt hittem hogy a legjobb sportolók jelentkehetnek csak..de ez természetesen nincs így. EasyGo (www.easygotousa.org) munkatársai mondták és világosítottak fel hogy ez nem így van. Nem kell olimpikonnak lenned, vagy válogatottnak sem (minden esetben) ahoz hogy elnyerj sportösztöndíjat. A kérdés csak az, hogy milyen szitnen van az angol nyelvtudásod, milyen sportágban szeretnél ösztöndíjat nyerni, mikor kezded a jelentkezést és hogyan marketingeled a képességeidet az USA edzők felé (akik majd elbírálják a sportösztöndíj mértékét). Amennyiben mérhető sportágban jeleskedsz (atlétika, úszás) akkor az eredményeidet kell tudatni az edzőkkel. Ez a szint országos 5-10 helyezett között már el tudsz nyerni akár évi 5-10 milliü forint értékű ösztöndíja. Csapatsportágban az ösztöndíjakat általában szétosztják itt nehezebb teljes sportösztöndíjat kapni. USA-ban minden egyetem ad valamiféle támogatást, sportösztöndíjban pedig attól függ milyen rendszerben van benne az egyetem (D1, D2 D3, junior college, NAIA). Minden rendszernek megvan a maga támogatási kerete, nemzetközi tanulók a sportösztöndíj mellett tanulmányit is nyerhetnek. Tehát több féle ösztöndíjra is pályyázhatsz ha nem vagy "szuper" sportoló. Yale..harvard..borostyán ligás egyetemek..itt nincs is sportösztöndíj csak tanulmányi. A lényeg, jól körül kell nézni és tájékozódni!!
2013. febr. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!