Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A New York University-ről mit...

A New York University-ről mit lehet tudni?

Figyelt kérdés

Bármi amit hallottatok róla, főleg személyes tapasztalat, akár ismerősön keresztül is, nekem mindegy, bármilyen infónak örülök, hogy mennyire jó suli, megéri-e ott továbbtanulni, milyenek az elhelyezkedési lehetőségek ha ott végzek (kint Amerikában természetesen)?

[link]


2010. nov. 19. 00:14
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Ha nem kőgazdagok vagytok, te oda nem sűrűn fogsz kijutni.
2010. nov. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem kérdeztem volna meg ha nem tudjuk fizetni.
2010. nov. 19. 00:36
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Ja én kérek elnézést akkor... Mellesleg sokkal többre mennél, ha Facebookon például keresnél oda járó diákokat és tőlük kérdeznéd (nyilván ha oda akarsz menni, van már egy felsőfokú nyelvvizsgád ill. olyan szintű nyelvtudásod és tisztában vagy a felvételi jelentkezés körülményeivel is) meg ezeket és érdeklődnél a téged érdeklő szakról.
2010. nov. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igaz, ez nem is jutott eszembe. Nyelvvizsgám még nincs, de tudok angolul kommunikálni és még csak 11-es vagyok, tehát nem most azonnal mennék, addig leteszem a felsőfokút. Jelentkezést meg ilyesmiket, hogy milyen vizsgákat kell letennem azt tudom, már csak az egyetemeket nézegetem mert mindenképp kint szeretném folytatni, csak kicsit nehéz így dönteni hogy melyik jó és melyik nem, de igazad van, tényleg az ottaniakat kellene megkérdeznem. :) Na mindegy, azért ha bárkinek van bármi mondanivalója, a további válaszoknak is örülök.
2010. nov. 19. 00:55
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem sajnos kevés magyar engedheti meg magának, hogy Amerikában járjon egyetemre, így itt ne sok értelmes válaszra várj.

Azért az angolra jól készülj fel, mert én több évet éltem Spanyolországban, megvan a felsőfokúm is, de még így sem vagyok elég magabiztos, hogy egy spanyol egyetemre járjak. Pár hónapra persze simán kimennék, de nem csinálnám ott az egész egyetemet. Azért neked, nem anyanyelvű tanulónak sokkal nehezebb dolgod lesz. Szóval hajrá! Nagyon koncentrálj az angoltanulásra!! Milyen szak érdekel amúgy?

2010. nov. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nos igen az elején biztos nehéz de azért ha 1-2 hónapig folyamatosan használja az ember a nyelvet utána már könnyebb. Meg én sokat gondolkodom angolul, egyedül a kiejtésemben nem vagyok biztos de talán ezt is meg lehet tanulni egy idő után. :)

Szakok közül pedig informatika vagy business ami érdekel, még nem döntöttem teljesen.

2010. nov. 19. 11:25
 7/10 anonim ***** válasza:
szerintem jó egyetem!Amúgy te hogyan bírkózol meg az egyedülléttel?
2010. nov. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A facebook -os ötlet jó, szerintem tényleg ott érdeklődj... nem hiszem , hogy sok olyan embert találsz itt akinek van tapasztalata róla stb. :D

Hát:S Nekem járt ismerősöm kint egyetemre és előtte 5 évig ott élt tehát teljesen rendben volt az angolja viszont egy egyetem nyelvezete egészen más. Még magyarul is nehéz azokat a könyveket, előadásokat megérteni, lejegyzetelni nem , hogy angolul... szóval nagyon készülj rá. Sok szerencsét ! =)

2010. nov. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti, mármint milyen egyedülléttel? Hogy távol vagyok a rokonoktól, arra gondolsz? Mert nekem ez igazából sosem jelentett problémát, ha van mivel elfoglalnom magam nem igazán szoktak hiányozni. Ilyen vagyok, azt hiszem...

Utolsó: Persze, gondolom hogy nehezebb, de azért az usában a legtöbb egyetemen egy csomó külföldi diák van akiknek ugyanúgy nem anyanyelve az angol, tehát azért nem hiszem hogy lehetetlen feladat lenne. :D Persze jól fel kell készülni, ezt tudom.

2010. nov. 27. 20:32
 10/10 anonim ***** válasza:
AMúgy ez érdekes,mert én is el tudom magam foglalni!Gondolkoztam is azon,hogy elmegyek USA-ba egyetemre,és én is kinéztem a NYU-t! Csak idén nem tudtam bejelentkezni egy SAT vizsgára,mert nem engedték a honlapjukon:( De mindegy,v.színű majd újra megpróbálom !Te hány éves vagy?Mikor szeretnél kimenni és mennyi időt szánsz a készülésre?
2010. dec. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!