Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyha itthon egy vidéki...

Hogyha itthon egy vidéki egyetemen végzek, azzal milyen lehetőségeim lesznek külföldön ?

Figyelt kérdés

Üdv! Itthon a soproni egyetemen egy közgáz szakot szeretnék elvégezni. Milyen lehetőségeim lesznek utána külföldön folytatni? Már előrehaladtam nagyon, de nézegettem egyetemeket, szakokat. Találtam egy ilyet, hogy Financial economics, banking specializációval a Maastricht egyetemen. Meg is néztem hol van, jó kis város, még messze van az is, hogy a globális felmelegedés elárassza. Lényeg a lényeg, hogy amikor rákerestem, láttam, hogy ez egy nagyon top egyetem, top 200 a világon...



Szóval néztem is hogy milyen kritériumok vannak, hogy jelentkezhessek, de én nem hiszem hogy ide be lehetne jutni például egy ilyen egyetemi végzettséggel amit kinéztem...



De vajon ez minden más külföldi egyetemre is igaz? Hogyha ott akarok tanulni, akkor a BAt is ott kéne végeznem, ahelyett hogy itthon csinálnám?



Van olyan köztetek aki külföldön folytatta a tanulmányait?



Kifejezetten Hollandia érdekelne, mert ott mindenki perfect tud angolul. Maastricht meg azért tetszett mert ott van 3 ország határán.


okt. 20. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:

"Szóval néztem is hogy milyen kritériumok vannak, hogy jelentkezhessek, de én nem hiszem hogy ide be lehetne jutni például egy ilyen egyetemi végzettséggel amit kinéztem..."


. Tehát így konkrétan le volt írva, hogy a Soproni Egyetemen szerzett diploma nem elég?

okt. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Ha lenne egy kis sütnivalód, akkor messzire elkerülnéd az egyetemet és valami szakmát tanulnál. Itthon is,de főleg nyugat európában hatalmas hiány van. De nem a diplomásokból. Belőlük bőven van mindenhol, főleg gazdász
okt. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2 mások a céljaink és véleményeink.
okt. 20. 20:54
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Oké. A te dolgod, hogy mi leszel, de ne csodálkozz majd, hogy nem fogsz kelleni sehova, mert van melletted 100 másik egy munkahelyre. Lassan már a segédmunkások is jobban keresnek a gazdászoknál 😂
okt. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hollandiában végeztem a mestert egy SZTE-s alapdiploma után. Önmagában a magyar alapdiploma nem probléma. Hogy most Soproni Egyetem elég-e, nem tudom. Őszintén szólva nekem nem egyértelmű, hogy holland szemszögből mennyire látják egyáltalán a különbséget a noname magyar egyetemek és a jobb tudományegyetemeink között. Lehet nekik ezek már mind egy kaptafára mennek. Én azért a helyedben jobb magyar egyetemre mennék már az alapképzésre is, ha külföldi terveid vannak utána.


Viszont Hollandiával nem tudom mennyire lehet most hosszútávon tervezni, mert a kormány épp most akarja megszüntetni az angol nyelvű képések jelentős részét és erősen lecsökkenteni a külföldi hallgatók számát.

okt. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egy másik threadben olvastam, hogy a Corvinus is külföldön csak olyan egyetemen mond valamit, ami kapcsolatban áll azzal az iskolával, szóval a legtöbb helyen ez is noname.


Én a soproni közgázról jókat olvastam, és hogy egy színvonalasabb oktatás megy ott. Nyilván nem Corvinus, de a vidékiek között jónak számít. Nekem alapvetően ez mindegy mondjuk. Jó helyen van, szép város, diplomát ad, úgyhogy teljesen jó nekem. De akkor külföldön igazából tökmindegy hogy melyikre megyek itthon.



Amit írsz az viszont nem túl jó hír, akkor 4-5 év múlva már valószínűleg akkora verseny lesz a maradék helyekre, hogy érdemes más országot néznem.

okt. 20. 23:08
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából csak arra tudok én is gondolni, hogy lehet ránéznek valamelyik egyetemi rangsorra, hogy hol áll az adott egyetem, más kiindulási alapuk valószínűleg nincs. Aztán lehet jó a Soproni Egyetem is, őszintén nem tudok róla semmit.


4-5 év sok idő, bármelyik irányba elmehetünk addig. Lehet leváltják a mostani kormányt és más irányba megyünk, bár ezt erősen kétlem.

tegnapelőtt 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Te mit tanultál?
tegnapelőtt 01:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!