Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szte Btk szabad bölcsészet...

Szte Btk szabad bölcsészet szakra kötelező egy emelt szintű érettségi 2024-ben is?

Figyelt kérdés

Nem találtam egyértelmű informàciót, és a pótfelvételin olyan szakra jelentkeznék,ahova mindenképpen felvesznek nappali önköltséges formában. Szeretném tudni,hogy a bölcsészet alapképzéséhez kell e még bàrmilyen emelt szintű érettségi tàrgy?

Meg lenne rá a pontom, jóval felette is vagyok, viszont nem szeretném ha úgy érne csalódás,hogy az emelt érettségi hiánya miatt utasitanak vissza!



júl. 29. 20:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%
A felvi.hu-t nézted?
júl. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
0%
Miért akarsz olyan szakra menni, amit ha elvégzel, ugyanannyi lehetőséged van, mint egy, sima érettségivel?
júl. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
igen megnéztem a felvit,ott a tavalyit találtam meg,ahol még 1 ből elviekben kötelező az emelt.
júl. 29. 21:14
 4/27 A kérdező kommentje:
Minden érdeklődési körömet fedi a bölcsészet.
júl. 29. 21:15
 5/27 anonim ***** válasza:
0%
Csak kezdeni nem igazán tudsz vele semmit. Elmehetsz pultosnak havi 200-ért, annyit ér ez a diploma.
júl. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
81%

Szabad bölcsészként elmehetsz:


-Könyvtárakba

-Levéltárakba

-Múzeumba

-Értékbecsüsnek

-Irodába

-Szöveg írónak/fordítónak


Pultosnak nem. És még a pultos is többet keres havi 200-nál, így nagyon nem volt releváns a válaszod. Csak követsz egy divatot, amit a sok hülye anno elkezdett.

júl. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
7%
Én inkább azt a kérdést tenném fel, hogy a BTK vagy a TTIK egyes szakjai halnak-e ki hamarabb jelentkező hiányában.
júl. 30. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
11%
Irodába? 😂😂😂 Akkor már inkább végezzen el egy 2 éves pénzügy számviteli ügyintézőit. Max iratokat rendezget vagy takarítgat minimálbérért egy irodában, de normális white collar munkája ott neki nem lesz. Fordítóból meg Dunát lehetne rekeszteni, anglisztikások szoktak annak menni, de az angol elég világnyelv, egy ritkább nyelv kitanulásával jobban jár. Vagy végezzen el egy valamit érő szakot angolul és menjen szakfordítónak. Könyvtárral meg a levéltárral nyilván szarrá fogja magát keresni 🤡 pont arra elég, hogy hónapról hónapra éljen. Főleg hogy rengetegen végeznek szabad bölcsészeten, nincs is az országban annyi múzeum meg levéltár, amennyien végeznek egy-egy egyetemen ezen a szakon évente. De majd ha elvégzi, meg fogja ezeket látni, addig is bátorítsd!!!
júl. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
7 rengetegen mennek biológia, kémia alapképzésekre, informatikai szakokra is. BTK-n pedig pszichológiára. Van néhány szak, amin nagy a túljelentkezés, de sok tényleg kihalásos alapú
júl. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
37%
Remélem belőled sem könyvtáros lesz...
júl. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!