Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit kell ahhoz tenni, hogy...

Mit kell ahhoz tenni, hogy felvegyenek a Cambridge biológus szakára? Miből kell érettségit tenni? Milyen versenyeredményeket kell felmutatni?

Figyelt kérdés

júl. 22. 09:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%
Nagyon sok pénz
júl. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Van ösztöndíj is :)
júl. 22. 09:47
 3/12 anonim ***** válasza:
32%

Az nem jelent sokat anyagiak szempontjából:)

Nem fogod ingyen kapni a képzést

júl. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A kérdésemben nem az anyagiakra voltam kiváncsi
júl. 22. 09:53
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Ne haragudj ezért válaszért, nem trollkodni akarok, de annak, aki a világ egyik legnevesebbnek kikiáltott egyetemén szeretne tanulni, angol nyelven, az otthonától 2000 km-re, azzal szemben szerintem jogos elvárás az, hogy annyi önállóság legyen benne, hogy ilyen információknak az egyetem weboldalán utána tudjon nézni, vagy ha ott nem találja meg, akkor felvegye a kapcsolatot az egyetemmel ezügyben.
júl. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt megtalálhatók az ezzel kapcsolatos részletszabályok:

[link]

júl. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Az #1 és #3 hozzászóló tájékozatlanul szólt hozzá. Éppen Cambridge azon kevés brit egyetem egyike, amelyek már alapképzéshez is és külföldieknek is nyújtanak olyan ösztöndíjakat, amelyek a tandíjat és az összes költséget fedezik és a megélhetéshez havi költőpénzt is nyújtanak. Más szóval nincs feltétlenül szükség jelentős mennyiségű pénzre. Ennek az az oka, hogy az egyetem megpróbálja magához csábítani a világ minden tájáról a kiemelkedő tehetségeket.


Mondanom sem kell persze, hogy ezekért az öszöndíjakért hatalmas versengés van az egész világban. Nyilván indulásnak kell a kiváló középiskolai eredmény ahhoz, hogy egyáltalán behívjanak szóbeli felvételi vizsgára, de igazából minden a szóbeli felvételin dől el. Ott kell brillíroznod, de nagyon, hogy meglássák benned az őstehetséget, és ösztöndíjasként javasolják a felvételedet. Nekem egy ismerősöm felvételizett Cambridge-be így. Nekiszegeztek néhány dögnehéz kérdést, és kapásból, gondolkodási idő nélkül ki kellett fejtenie a válaszait. Nem vették fel, mert válaszai alapján nem tartották elég tehetségesnek. Borzasztóan magas a mérce, erre sajnos számíthatsz. S természetesen a szóbelire való kiutazás költségei mindenképpen rád hárulnak, azaz ennyi befektetést sajnos ez is igényel.

júl. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Biológia szakra nyilván biológiát. Lol

Amúgy meg ezek nyilvános információk,az egyetem honlapján fent kell lenniük. A teljes felvételi procedúrával egyetemben. Ha az ott leírtak nem világosak, fel kell venni a kapcsolatot a tanulmányi osztállyal (elérhetőség szintén az egyetem honlapján) és addig levelezni velük, amíg minden világos nem lesz.

A Cambridge elit egyetem, tehát magas a mérce, nemzetközi versenyek, diákolimpia a minimum. A magyar versenyeket nem valószínű, hogy elismerik. Nézz körül, lehet hogy a Cambridge is indít ilyen versenyeket amik beleszámítanak az ösztöndíj elbírálásba.

Ja és felsőfokú angol nyelvtudás, ott senki nem fog a kedvedért lassabban beszélni, kösd fel a gatyát!

júl. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesen kérdezed, és jelenleg milyen szinten vagy angolból?
júl. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Kezdésnek egy felsőfokú angol nyelvvizsga, és egy emelt szintű 90+ %-os biológiaérettségi nem ártana.
júl. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!