Melyik angol nyelvű egyetemre van esélyem, ami anyagilag is kivitelezhető?
Nagy-Britanniában sehol nem fogsz olyan egyetemi képzést találni, ahol egy nem brit állampolgártól évi 10 ezer angol font éves tandíjnál kevesebbet kérnek. Ne is keresgélj ilyet, mert nincsen. Ehhez jönnek még rá a lakhatási, étkezési, és egyéb kiadások. A legszerényebb kollégiumi szállás is kb. 5000 font egy évre, az étkezés pedig szerintem évi 2000 font alatt semmiképp nem oldható meg, akkor sem, ha magadra főzöl és csak olcsó ételeket eszel. További költségekre (mosás, tisztálkodás, közlekedés) még spórolósan is elmegy minimum 1000 font évente. Ez tehát összesen évi 18 ezer font kiadást jelent, s ez egy nagyon alsó becslés.
Hallgatóként jogod van maximum heti 20 órában dolgozni, ám az efféle diákmunkából általában óránként 10 font fontos órabért lehet elérni, de mondjuk tegyük fel, hogy nagy szerencséd van és óránként 15 fontot keresel. Ez heti 300 font, ami egy évre durván 6000 font bevétel.
Brit diákhitelre külföldiként Nagy-Britanniában nem vagy jogosult, és mivel külföldön tanulsz, itthoni diákhitelre sem. Tehát erről a pénzforrásról úgy, ahogy van, lemondhatsz.
Hasonlóképpen lemondhatsz az ösztöndíjakról is, mert külföldinek ilyesmit csak posztgraduális képzésekre adnak, vagyis annak, aki már korábbi egyetemi tanulmányaival bebizonyította, hogy kiváló tehetség.
Mindebből pedig az következik, hogy a terved csak akkor vihető végbe, ha otthonról kapsz valakitől 18000-6000=12000 font évenkénti támogatást, ami jelenlegi árfolyamon évi 5,2 millió forint. S mint mondtam, ez is csak akkor működik, ha szerencsével jól fizető diákmunkát találsz, és közben végtelenül szerényen élsz. A tandíjat pedig egy egész évre előre, egy összegben ki kell fizetned a beiratkozáskor, azaz eleve úgy kell érkezned az országba, hogy olyan 4,5 millió forint a zsebedben van.
Ha tehát itthonról nem tudsz olyan támogatót szerezni, aki évi 5-6 milliót ad neked, akkor a terved teljesen reménytelen. Bocs, hogyha elkeserítettelek, sajnos ez a kőkemény valóság. Az ember sajnos nem nyújtózkodhat tovább, mint ameddig a takarója ér.
Miért nem jók az EU-s angol nyelvű képzések?
Egyébként vannak ösztöndíjak, csak ugye tenni is kell értük valamit.
Academic IELTS vizsgát kb mindenhol elfogadnak. A szakszavakat meg majd megtanulod. Esetleg olvass nemzetközi szakirodalmat.
A brit egyetemek és az olcsó jelenleg nem fér meg egy mondatban. Miért nem inkább a holland vagy skandináv egyetemeket nézegeted? Ott is angolul tanítanak, de emberi tandíjak mellett.
A szaknyelvet tudod gyakorolni pl fizika előadások nézésevel a youtube-on.
"Illetve angol tudást egy adott tantárgy (fizika) irányába hol tudok szerezni?"
Jelentősen csodálkozom azon, hogy ezt a kérdést valakinek fel kell tennie. Azt gyanítom, hogy akkor azt a kérdést is fel kell majd az angol egyetemen tennie, hogy mikor menjek reggelizni, reggel, vagy este?
Szerintem is a válasz az, hogy fizika tankönyvek átolvasása útján.
Van például a Feymann lectures on physics, ami ugyan idehaza az egyetemek elején tananyag, tehát több, mint a magyar felvételizők követelménye, de lehet, hogy Angliára jobb felkészülni. Hát, ez sok (10) (vékonyabbacska, 300 körüli oldal) könyv, boltban 70-80 ezer Ft a sorozat, tán érdemes megkutatni a netet, hátha rátalálni pdf formátumban. A scribd-en fenn van, de oda regisztrálni kell. Meg persze nyilván vannak más fizikakönyvek is.
"Hát, ez sok (10) (vékonyabbacska, 300 körüli oldal) könyv"
Hát, ez kevés (3) (vastagabbacska...) könyv... Angol nyelven. Magyarul szedték szét 10 vékonyra, de mindegyikben ott van, hogy a három kötetből melyik, és azon belül mely fejezetek
"A scribd-en fenn van, de oda regisztrálni kell."
Egy ideig nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!