Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Haitin milyen a felsőoktatás,...

Haitin milyen a felsőoktatás, érdemes kimenni tanulni?

Figyelt kérdés

márc. 25. 04:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
márc. 25. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mint Burundiban.
márc. 25. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Tokeletes, de vigyel medveriaszto sprayt. Sapka, sal nem kell, ott meleg van.
márc. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Ott most a felsőoktatás az életről szól! Hogyan éljék túl a mindennapi gyilkolásokat...
márc. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A csudába
márc. 25. 23:32
 6/9 A kérdező kommentje:
Most olvasom, hogy mi történt ott
márc. 25. 23:34
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon megdrágult a tömő
márc. 25. 23:34
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

A távoli Haiti ma a Mad Max világa

A nemzetközi közösség nem óhajt beavatkozni, a diplomatákat helikopterekkel evakuálják, mint Saigonból annak idején.

Francia–kreol világ, az ott élők túlnyomó részét az Afrikából behurcolt rabszolgák leszármazottai adják. Volt francia gyarmat, amerikaiak által megszállt terület és kemény diktatúra (Papa Doc) helyszíne. Mindezek elmúltával és a pusztító földrengések ellenére tulajdonképpen minden adott volt ahhoz, hogy az ország egyetlen szárazföldi szomszédjához, a Dominikai Köztársasághoz hasonlóan turistaparadicsommá és meghasonlott rocksztárok lakóhelyévé váljon, miközben a gasztrosznobok felfedezhették volna felettébb izgalmas konyhájának gyöngyszemeit, de nem ez történt, hanem pontosan az ellenkezője.


Haiti egyre mélyebbre süllyedt az anarchiában, mígnem mára már maga a megtestesült disztópia, tele a Mad Max-univerzum legvisszataszítóbb figuráival. Az eddig is jelentős aktivitást mutató bandák és hordák uralják az utcákat, és az állam maradékait ostromolják. A főváros repülőtere, a rendőrőrsök, a börtönök és a kormányzati épületek környéke csatatérré változott. Mindenhol égő szeméthegyek, irgalmatlan bűz, lövöldözések, utcai harcok, háztömbről háztömbre.


Élelmiszer, víz, üzemanyag alig, az üzletek kifosztva, az iskolák zárva, sokan bedeszkázzák magukat az otthonukba, mások inkább önvédelmi-önbíráskodó csoportokat hoznak létre. Ők sem vacakolnak túl sokat, a vélt vagy valós bűnözők holttestét egyszerűen felgyújtják. Erődöket, ellenőrző pontokat hoznak létre, és néha összefognak a rendőrökkel. Néha meg nem. Suhognak a macheték. Pontról pontra, mint a Gerillában. Ezrek menekülnek a semmiből a sehovába. Mindeközben a gazdagok lelépnek, ebben sincs semmi különös. A politikusok az ideiglenes elnöki tanács összetételén alkudoznak, ez sem meglepő. A nemzetközi közösség nem óhajt beavatkozni, esetleg kenyai (!) rendfenntartók érkezhetnek, a diplomatákat helikopterekkel evakuálják, mint Saigonból annak idején. Az amúgy is mélyszegénységben élő milliók maradnak. “

márc. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
96%
Bugyi azért legyen rajtad az órákon. Az illemnek is van határa
márc. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!