Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan kell kijutni hiresebb...

Hogyan kell kijutni hiresebb Egyetemre pl: Harvardra, Oxfordra?

Figyelt kérdés

Elvileg kell hozzá SAT pont szám amit Magyarországon ahogy láttam nem is lehet megírni. Jogi egyetemek érdekelnének, nem is feltétlen ez a kettő, hanem csak olyan amivel eltudok helyezkedni sok helyen.

Meg mi kell még ezen kívül külföldiként és azokat, hogyan kell megcsinálnom?



2023. nov. 7. 08:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden egyetem oldalán leírják, hogy hogyan lehet felvételizni. Nem akarlak megbántani, de ha ezeket az információkat nem találod meg vagy nem tudod önállóan értelmezni, akkor nem biztos, hogy ezekben az egyetemekben kellene gondolkodnod.
2023. nov. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de megtaláltam csak azt nem, hogy az SAT-re magyarként hogyan megyek el. Emiatt érdekel, hogy külföldiként hogyan kell, és aki bejutott jobban össze tudja ezt nekem szedni
2023. nov. 7. 09:17
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Pénzre, továbbá szólbeli van, nemzetközi nyelvvizsga stb
2023. nov. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Akár Nagy-Britanniába, akár az Egyesült Államokba szeretnél kimenni alap- vagy osztatlan képzésre, elsősorban sok-sok pénz kell. (Bejutni egy nem csúcs egyetemre egyáltalán nem nehéz sem Nagy-Britanniában, sem az USA-ban. Szinte biztos, hogy valahova bekerülsz, efelől nem kell aggódnod, mert mindkét országban vannak egyetemek, ahova gyakorlatilag bárkit felvesznek, aki megüt egy előre rögzített, általában meglehetősen alacsony minimumot, mert rendszeresen nem tudják betölteni a keretszámokat.)


Nagy-Britanniában egy külföldinek a tandíj egy jogi képzésen tipikusan évente 15-20 ezer font, s erre jön rá még szerény körülmények közötti szállás esetén is (pl. ha csak egy szobát bérelsz vagy kollégiumban laksz és magadra főzöl) további havi minimum 1000 font egyéb költség. Úgyhogy az abszolút minimum, amivel számolnod kell, évi 27 ezer font. S az első tandíjat egy évre előre ki kell fizetni, hogy tanulói vízumot kaphass. A tanulói vízummal jogod van heti 20 órát dolgozni, de nyilván ilyen diákmunkán elsősorban minimálbér-körüli, azaz óránként 8-10 font körüli munkát vállalhatsz. Ha tehát mondjuk évi 50 hetet dolgozol, akkor 50x20x10=10000 font éves jövedelmed lehet. Tehát mindez alapján reálisan azzal számolhatsz, hogy minimum évi 17 ezer fontot, azaz évi 7-8 millió forintot itthonról, a szüleidtől kell kapnod.


Az USA-ban még ennél is rosszabb a helyzet: a tandíj abszolút minimuma egy jogász képzésen kb. évi 50 ezer dollár, s ott is előre ki kell fizetni egy éves tandíjat, hogy tanulói vízumot kaphass. Az USA-ban is dolgozhatsz tanulói vízummal maximum heti 20 órát a tanulmányok során, de mondanom sem kell, ezzel a tandíj és a megélhetési költségek töredékét tudod csak előteremteni.


Arról pedig ne is álmodj, hogy egy alap- vagy osztatlan képzésen az USA-ban vagy Nagy-Britanniában külföldiként ösztöndíjat kaphatsz. Nagyon kevés egyetem vagy alapítvány nyújt ilyet külföldieknek Nagy-Britanniában és az USA-ban, s ezekért olyan nemzetközi verseny van, hogy csak a legszuperebb félzseniknek van esélyük. A külföldieknek reálisan elérhető ösztöndíjak szinte kizárólagosan csak posztgraduális hallgatók számára vannak, akik az alapképzésen már bebizonyították a tehetségüket.


Remélem, nem keserítettelek el nagyon. Talán jobb, ha tudod, hogy mi a realitás, mielőtt álmodozni kezdesz. A világ legjobb egyetemeinek a többsége az USA-ban és Nagy-Britanniában van, s mivel a világ végzős középiskolásai közül a legtöbben az angolt beszélik idegen nyelvként, ezért óriási tömegek vannak a világban, akik azáltal szeretnének szép jövőt építeni maguknak, hogy brit vagy amerikai egyetemen tanulnak. (Elég, ha az 1 millárd lakosú Indiára gondolsz.) Ennek az álomnak azonban keményen meg kell fizetni az árát, tehetős szülők, vagy az anyaország kormányának a közreműködésével. (Én magam voltam Nagy-Britanniában ösztöndíjas posztgraduális hallgató, és azok külföldi hallgatótársaim, akik nem ösztöndíjasok voltak, általában gazdag szülők gyerekei voltak.)


Annyit tennék még hozzá, hogy sem az USA-ban, sem Nagy-Britanniában nincs abszolút semmi garancia arra, hogy végzés után az országban maradhatsz. Úgyhogy erre se számíts. Lejár a vízumod, és kitessékelnek az országból. Sőt, ha valami miatt félbeszakadnak a tanulmányaid, köteles vagy ezt azonnal jelenteni, s akkor törlik a vízumodat és hazaküldenek.

2023. nov. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A SAT egy amerikai teszt, értelemszerűen az amerikai egyetemeken követelmény, az Egyesült Királyságban nem. Magyarországon is leteheted, pár perc alatt megtaláltam megtaláltam minden szükséges információt hozzá, pedig én nem készülök a Harvardra. :)


[link]

[link]


Nade! Amerikában a jog egy posztgraduális képzés, nem tudsz egyből arra menni középiskola után. Szükséges hozzá egy alapdiploma és azt követően már nem a SAT, hanem az LSAT a követelmény a felvételi során. Biztos fiatal vagy, tényleg nem bántani akarlak, de ennek az információnak a megkeresése abszolút semmi ahhoz képest, mint ami ahhoz kell, hogy tényleg felvegyenek a két egyetem egyikére.


Ajánlom a Dr Szöszit edukációs céllal (és mert tök jó film):


https://www.youtube.com/watch?v=vWOHwI_FgAo&t=20s&ab_channel..

2023. nov. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

No, azért nem kell lelombozni a kérdezőt, én is a gyakorin kezdtem, most meg végzős vagyok Angliában.


Amit az előttem lévők írnak azok állnak, de nem lehetetlen. Esetleg egy másik európai országot célozz be, Hollandia, Dánia, ami megfizethetőbb.

2023. nov. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!