Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Amerikában hogy vannak a...

Amerikában hogy vannak a szünetek?

Figyelt kérdés
most van ott iskola? mert pl ausztráliába ugy tudom hogy most kezdödött nekik a nyári szünet
2010. okt. 4. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
amerikában is júniusban ér véget a suli és szeptember 1-jén kezdődik.
2010. okt. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Persze, hogy most van Ausztráliában nyári szünet, mivel ott most kezdődik a nyár. Ezért a déli féltekén kb. minden országban most lesz majd nyári szünet.

Az északin meg u.a. ált. mint nálunk. Németországban kicsit kevesebb a nyári szünet (6 hét).

USA-ban viszont tényleg szept. 1.-én kezdődik, és júniban vannak a záróvizsgák.

2010. okt. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
akkor a tavaszi,téli,nyári,őszi minden ugyanugy van?
2010. okt. 4. 20:28
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

Uhh, bocsi de ez nem igy mukodik:S A tanitas rendje allamonkent valtozik/valtozhat.

Alapvetoen a Labor Day (szeptember elso hetfoje) utani napon kezdodik az iskola, de van ahol mar augusztusban elkezdodik, van ahol sokkal kesobb. En egy konkret varosrol tudok nyilatkozni, itt szeptember 9-en kezdodott az iskola.

Evkozben vannak ilyen egynapos unnepek illetve egyeb "nincs iskola" napok. Van a professional development day (tovabbkepzes tanaroknak), ez iden oktober 9 es marcius 19, ezen kivul egynapos unnepek: veterans day (nov 11), Martin Luther King day (jan 18), presidents day (februar 15) es memorial day (majus 31).

A szunetek:

Thanksgiving holiday (nov 26-27, + 25-en egy ora korai elengedes)

Winter break (dec 21 - jan 1 + 18-an 1 ora koria elengedes)

Mid-Winter break (febr 16-29)

Spring break (march 29 - apr 2)

Es vegul:

Last student day (june 22, 1 ora korai elengedes)

2010. okt. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
huu te jo pontoasan tudod :) am engem wahington érdekelt volna,
2010. okt. 5. 14:47
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt le lehet tolteni a school calendart washington dc-hez (gondolom nem washington allam erdekel, de amugy amit en irtam, az egy washington allami varosra ervenyes:) )

[link]

2010. okt. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ahha washington dc-re gondoltam
2010. okt. 5. 21:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!