Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Laptopon jegyzetelni foiskolan...

Laptopon jegyzetelni foiskolan? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Felvettek egy ausztriai foiskolara, azt szeretnem kerdezni, mi a velemenyetek, celszeru laptopon jegyzetelni, vagy jobb lenne beszerezni egy tabletet/ipadet? (Kezzel irott jegyzeteles nem opcio, szinte olvashatatlan a kezirasom, kinszenvedes lenne azokbol tanulni)

Ha valaki laptopon jegyzetel, milyen programot hasznal, egyszeruen Word?

Nem neznek a tanarok rosszalloan ram, amiert a laptopot bamulom meg potyogtetek? (talan buta kerdesek, de tenyleg tanacstalan vagyok)

koszi a valaszokat



2021. dec. 17. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én magyar egyetemen tanulok, laptopot használunk sokan, alig hárman írnak "kézzel" ipadra. Szerintem nyugodtan vigyél laptopot, ahol az anyag minősége megkívánja (főleg elméleti, szöveges tárgyak, nyilván nem laborgyakorlat vagy matek), ott a tanárok megszokták már.
2021. dec. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
23%

A főiskolán nem adnak jegyzetet?


Nálunk senki sem jegyzetel hiszen úgyis megvan pdf-ben.

2021. dec. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2 nem tudom, viszont ha adnak is, egyszerubb az atfogalmazott, meg erthetobben leirt valtozatot megtanulni, legalabbis szamomra. Foleg, hogy a nemet nem az anyanyelvem
2021. dec. 17. 18:50
 4/8 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
19%

Miért lettem leértékelve?


A kérdésre válaszolva: Nyugodtan jegyzetelhetsz laptopra, senki sem fog rád hülyén nézni.

2021. dec. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
#2, ritka kincs egyetemre járhatsz, én a legtöbb barátomtól azt hallom, vadászni kell az anyagot, nincs online tankönyv, nem töltik fel a diasort az oktatók, nincs egyetemi jegyzet stb.
2021. dec. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mivel külföldi, ezért lehet nem kell majd jegyzetelni hanem elküldik az anyagot

Márcsak azért is gondolom így, mivel én is külföldi egyetemet nézek és ott is így van:)

2021. dec. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Idén kezdtem az egyetemet és füzetbe írtam, kb használhatatlan mert olyan 70%nehezen olvasható maradék 30% olvashatatlan


Jövő félévet laptop vásárlással kezdem...


Ja és arra figyelj, hogy milyen teremben leszel, mert van, hogy a 15.6" is alig fér el az asztalnak nevezett tárgyon...

2021. dec. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Laptopon nem tudom mennyire elérhetők ilyesmik, de tabletre vannak olyan appok, amik elég komoly integrációval képesek kezelni a dolgokat. Pl. megnyithatod a hivatalos PDF jegyzeteket, amit ki tudsz egészíteni a saját jegyzeteiddel (gondolom nem csak kézzel írva, hanem akár gépelve is) és mellé akár még egy hangfelvételt is tudsz indítani a tableten, amit képes a programban írt jegyzetekhez szinkronizálni, így ha egy leírt részre ráböksz utólag, akkor a hangfelvételben is oda ugrik.


Persze, hogy kinek milyen jegyzetelési megoldás működik jól, az is nagyon személy függő. Pl. ha gépelni akarsz, akkor nem árt, ha tudsz is gyorsan gépelni. Különben hiába van laptopod, ha nem tudod tartani a tempót gépelésben az élő szóval - ami aligha fog diktálási sebességre váltani csak azért, hogy ne akadj el. Egy normál tempóban beszélő ember szövegét gépelni szerintem nem mindenkinek megy egyformán könnyen. Ha még idegen nyelven is megy a szöveg, akkor pláne okozhat nehézségeket az embernek.

Ezt mindenképp érdemes legalább szimulálnod valamilyen tévé/rádió műsor vagy egyéb folyamatos szöveget gépelve.


Azért egy papírt és ceruzát mindenképp érdemes oda készíteni a laptop és a tablet mellé is, mert papírral még nem találkoztam, ami lefagyott, lemerült, vagy újraindult. Elektronikus eszközök viszont már sok féle helyzetben hagytak cserben.

Ezzel távolról sem azt mondom, hogy ne próbáld meg, én is telefont, tabletet és laptopot használok szinte mindenre. De azért előfordul, hogy megnehezítik az életem különféle hibák és szükség van az analóg PC-re (papír+ceruza)...

2021. dec. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!