Erasmus+ jogi karon?

Figyelt kérdés

Nem sok kérdést láttam ezzel kapcsolatban és az illetékes programkoordinátorok sem adtak kiegészítő válaszokat, úgyhogy itt is bátorkodok feltenni néhány kérdést.


Elsősorban az érdekelne, hogy milyen szabályok vonatkoznak az egyes kurzusok/kreditek beszámításánál? Például itthon is beszámítható-e egy dán polgári jog? Vagy a kint töltött félévet követően mindenféleképpen halasztani kell és pótolni az itthoni anyagot? Ezeknek mik a szabályai? Melyik félévben érdemes leginkább kimenni? Részképzésre vagy szakmai gyakorlatra érdemes inkább kimenni?


Előzetesen is köszönöm a válaszokat. Nemzetközi vonalon szeretnék tovább tanulni, külföldön tervezem a jövőmet, ezért légyszíves kerüljétek a "márpedig jogon miért akarsz külföldön tanulni" és hasonló válaszokat. Minden más egyéb informatív megjegyzés és véleményt szívesen elfogadok:)



2021. nov. 9. 15:40
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Én jogászként voltam kint és ilyen tárgyakat vettem fel: nemzetközi jog, nemzetközi és eu büntetőjog, kriminológia, orvosi jog, valami jogelméletis hülyeséget, jog és állambölcselethez hasonlót, nemzetközi pénzügyet, nemzetközi magánjogot, meg fogyasztóvédelmi jogot amiből egy kis részt elfogadtak, ebből csak könnyebbséget kaptam vizsgán a többit beszámították főtárgyaknak meg egyet szabválnak. Érdemes nem pl. Büntetőjogot vagy polgári jogot alkotmanyjogot stb. felvenni, hanem nemzetkozi vonatkozású tárgyakat ami mindenhol ugyanaz.
2021. nov. 10. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!