Ha itthon elkezdem az egyetemet akkor tudom folytatni a második évem Angliában? Többi lent.
(Nem ez a világ legnagyobb problémája én is tudom, de jelenleg egy fontos pont az életünkben. Tanácsokat, tippeket, ötleteket és véleményeket várok. :) )
Én 23 éves vagyok és most jutottam el oda hogy egyetemet kezdjek. A párom egy nagyon jó cégnél dolgozik, és úgy alakult, hogy jövőre lehetősége lesz Angliába költözni, 2 évre a cég által egy munka miatt.
Nagyon boldog vagyok miatta! Hihetetlenül keményen dolgozott ezért, és igazán büszke vagyok rá!
Viszont nem tudom, hogy én mit csináljak. Nagyon szeretném az egyetemet elkezdeni, mert végre sikerült bekerülnön, de nem szeretnék nélküle élni két évet. Próbálunk mi is agyalni.
Lehet hogy buta kérdés, de az esetleg mennyire lehetséges, hogy én itthon elkezdem és kint pedig folytatom az egyetemet a diplomáig? Én is dolgozom most egy jó cégnél, de azt nem esne nehezemre itt hagyni. Angolul folyékonyan beszélek és én már éltem is Angliában.
Nem szeretném tolni még egy évet az egyetemet, így is azt érzem sokára tartott bekerülni a magas pontok miatt.
Valakinek esetleg tipp? Vagy információ a Brexitről? Esetleg van olyan opció mint amit fent említettem?
A döntés úgy is rajtunk áll majd, csak gondoltam hátha valaki volt már hasonló cipőben
Nem, nem látok rá sok esélyt.
Nálunk volt olyan aki egyetemen, sőt karon belül próbált egy év után szakot váltani. Mindkét szak infós volt, csak a mi szakunkon több volt a matek, elmélet és programozás, ezért át szeretett volna menni a hálózatis BSc-re. Nem engedték neki, maximum úgy, hogy elejétől kezdi azt a szakot, mert nagy a különbség és nincsenek meg az alapok amikre később építenek.
Egyébként brit egyetemek között lehetséges a transzferálás, sok esetben elég rugalmas is, de nyilván csak azonos szakok között, amik eleve hasonlítanak és nincsenek ilyen ráépülős problémák.
Azt viszont kétlem, hogy bármilyen szakot kezdesz el Magyarországon, az hasonlítani fog az angliai szakra, hisz itt minden egyetemen totál más lehet egy szak, nincs úgymond központosítva, vagy általánosítva mint otthon.
Egyébként az anyagiakat is érdemes átgondolnod. Ha jól tudom Magyarországon ha államin is vagy és több mint egy félévet jársz egyetemre de nem fejezed be, akkor lehet ki kell fizetni a féléveket hacsak el nem kezdesz egy új szakot.
Arról nem is beszélve, hogy Angliában olcsóbb helyeken is évi 12 ezer font körül van az éves tandíj nemzetközi diákoknak, és diákhitelre nem vagy jogosult. De tudtommal szükséged lesz diákvízumra, meg egyéb papírokra. Azt hiszem az is meg van adva, hogy bevándorlók diákvízummal hány évig maradhatnak az UK-ban lediplomázás után.
A brexit miatt vége a jó módnak.
Bár mivel említetted hogy éltél már Angliában, nem tudom mi a státuszod. Home fees-re és diákhitelre az jogosult, akinek megvan a pre-settled/settled státusz, illetve jelentkezés előttől számítva 3 évet kint éltél.
A trenszferálás dologról tudsz érdeklődni mondjuk studentroom-on.
Kint éltem három évet. Megkaptam a pre-settled státuszt, de ennek már lassan 1,5 éve így ha jól tudom elvesztettem ezt a státuszt..
A nővérem már 6 éve kint él, olvastam hogy esetleg rajta keresztül lehetne újra igényelni ezt a státusz. Mennyire van erre esély?
Tudtommal 5 évig tartózkodhatsz külföldön ha egyszer megadták, szóval nem kell gond legyen.
De itt megtudod nézni a jelenlegi státuszod:
Ha valamilyen oknál fogva elvették (sajnos volt már ilyen panasz), akkor elengedném ezt a nővér által igényelt folyamatot. Ismerek olyat akinek szülei élnek kint, és éppen a 21. szülinapja előtt benyújtotta, tehát alanyi jogon megkellett volna kapja a kora és a szülei státusza miatt, de több hónapja semmi választ nem kapott. Anélkül pedig konkrétan csak egy turista vagy az országban.
Ha megvan még a státuszod, akkor márcsak a 3 év kinti tartózkodást kell valahogy megúsznod a hitelhez, amit úgy számolnak, hogy a szakod első napjától visszaszámítva a 3 év. Nekem anno, még brexit előtt is évről-évre kellett valamit benyújtanom, ami igazolja hogy életvitelszerűen éltem kint az azelőtti 3 évben.
De ezzel kapcsolatban már a student finance-nál tudsz érdeklődni, esetleg másoktól akik brexit óta igényelték a hitelt, hogy mennyire nézik a 3 év meglétét.
Nekem nem kérték mondjuk posztgraduális képzésnél, de azért mert nekem a settled (nem pre) van ami az 5 évet igazolja.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!