Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Gyakori a négyes oklevél...

Gyakori a négyes oklevél minősítés művészeti karnál? (Diploma) vagy jobbnak dzámítanak azok a diákok akik ötösre diplomáznak pl minkapiacon nem?

Figyelt kérdés
Most államvizsgáztam, teljes mértékben jelesre voltam felkészülve és utánajárva egy százalékon múlt a jeles oklevél minősítésem, és sokkal több időt, energiát öltem bele az iskolába annál, hogy négyes legyen a minősítésem, mind anyagilag és sok áldozatot hozva igaziból semmi értelme annak, hogy ezt kiírom, csak ahelyett hogy örülnék, inkább rosszabbul érzem magamat emiatt, és rossz lezárásnak élem meg, újabb kudarcnak. Sokkal többet tettem ebbe bele, és ha bárhol elkérik, látják, az eredményt. Ezt nem akarom egy barátomnak se elmondani vagy családtagoknak, mert végig mellettem voltak és támogattak, nem akarom hogy ezt érezzék rajtam. Tényleg nem értem miért fordulok a gyakorikérdések.hu-hoz most ezzel, és igen az élet igazságtalan😀 meg vannak nagyobb problémák is az életben, de azért erre őszintén nem számítottam.
2021. júl. 1. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem fogja nézni, hogy milyen a minősítése és semmivel nem fogsz kevesebbet érni a munkaerőpiacon azért, mert négyes lett. De megértem, hogy zavar, én is eléggé maximalista vagyok és ha nem ötöst kapok, valószínűleg nem tudtam volna felhőtlenül örülni neki és bennem lett volna kicsit, hogy miért nem lett jobb. A négyes amúgy teljesen jó, szóval próbálj meg örülni neki. Ha más nem, akkor annak, hogy sikerült és túl vagy rajta. A család és a barátok pedig így is büszkék lesznek rád.
2021. júl. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat, senkit nem fog érdekelni, hanyasra diplomáztál. Legalábbis a munkáltatókat nem. Eddig egyszer találkoztam olyannal, hogy az önéletrajz beküldésénél meg kellett (volna) adni a jegyet is, ki is röhögtem őket :D
2021. júl. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszokat! (:
2021. júl. 2. 23:25
 4/4 anonim ***** válasza:

#2 Pedig Európában nem olyan ritka, Angliában például rengeteg cég úgy hírdet munkákat, hogy legalább 2:2-es minősítésű diplomát kérnek. De olyat is láttam már pár jobb cégnél, ahol ettől is jobbat, 2:1-es minősítést kértek, illetve mellette AAA érettségi jegyeket is. (Azaz kítünő)

Lehet Magyarországon is egyre gyakoribb lesz az ilyesmi, főleg olyan területeken ahol rengeteg a diplomás munkakereső. Ez segíthet a HR-eseknek szűrni, hisz aki nem esik bele a kosárba be sem adja a jelentkezést.


Szóval igen, sok esetben csak az számít főleg Magyarországon, hogy mindegy csak legyen meg a diploma, ha van már tapasztalatod akkor pláne, de ez ne ösztözzön arra senkit, hogy csak a kettesért menjenek, munkáltató úgysem nézi elven.

Egyébként a négyes diploma teljesen jó, nem igazán tesz senki különbséget a 4-es 5-ös minősítések között.

2021. júl. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!