Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » 4-es (jó minősítésű) gazdasági...

4-es (jó minősítésű) gazdasági (international business) BSc diplomával felvesznek MSC-re?

Figyelt kérdés

Sajnos hiába votlak végig 4-es, 5-ös jegyeim, a végső átlagom is 4,4 lett, azonban a diplomajegybe beleszámító tárgyaim átlaga 3,8 lett. Ezt a két db 2-es húzza le, amit akkor szedtem be, mielőtt külföldre mentem Erasmusra (kétszer voltam kint). Így emellett még ha 5-ösre is védem meg a szakdogát, csak 4,4 lehet a diplomaátlagom, és 4,51-től 5-ös... Mert alap esetben lennének tételek, ami plusz egy 5-öst hozhatna, és úgy meglehetne a 4,6.. ami már kiváló minősítés. De a vírus révén az online vizsga miatt az nem lesz, így csak két jegyet átlagolnak.


MSc felvételin kérik a leckekönyv másolatát és a diploma másolatát is. Azt írják mindenhol, hogy legalább 3-as, máshol legalább 4-es diplomát kérnek. Nyilván mellette megnézik a leckekönyvet, referenciák adott esetben, meg motivációs elbeszélgetés meg egyetemtől függően egyéb feladatok.


Külföldön szeretném csinálni a mesterképzést. Mennyi esélyem van 4-es diplomával bekerülni? Az számít többet, vagy az évek során a jegyek, munkatapasztalat, külföldi tanulmányi tapasztalat, meg a motivációs elbeszélgetés? Van valakinek tapasztalata akármelyik országban is? Vagy 4-essel ne is álmodjak róla? Nem tudom, elmenjek-e most, vagy várjak jövő záróvizsga időszakig, ahol már - ha vírus vagy bármi nem szól közbe - normálisan lennének tételek, és lenne esélyem az 5-ösre (nyilván nem 100%, de az esély megvan).


Illetve a diplomán feltüntetik, hogy hányas átlagod lett, vagy csak a minősítést (kitűnő, kiváló, jó stb.)?


Köszönöm a válaszokat!



2020. jún. 14. 00:28
 1/1 MLGuy ***** válasza:
100%
A négyes diploma, ahogyan a neve is mutatja, JÓ diploma, ami teljesen jónak számít (Németországban ugyanez 2-es azaz GUT, szintén jó eredmény). Felvesznek vele külföldi mesterképzésre. Még doktori képzésre is felvesznek jó eredményű (magyar 4-es vagy német 2-es) mesterdiplomával.
2020. jún. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!