Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyire reális/irreális...

Mennyire reális/irreális elképzelés, hogy valaki kijusson a Lajos-Miksa Egyetem (Ludwig-Maximilians-Universität München) egyik mesterszakára, magyar egyetemről?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 30. 15:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Elolvastad a felvételi követelményeket?

Meg tudsz felelni azoknak?

2021. ápr. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Ha megvannak a felvételhez szükséges feltételek, a megfelelő nyelvtudásod, akkor nincs akadálya.

A legegyszerübb, ha megnézed az egyetem honlapját, ott mindent leirtak, ha meg valami nem tiszta, írsz emailt, akkor emgkapod a megfelelő infókat

2021. ápr. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1. Elolvastam.

Meg tudok felelni neki...

Csak hogy ez, amit ott közölnek a minimum.

A verseny pedig nagy...


Ha 50 hely van a szakon és 55 jelentkező ezt túl teljesíti, akkor egy embert sem vesznek fel azok közül akik pont megfeleltek a követelményeknek...

2021. ápr. 30. 15:22
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Hát akkor mi honnan tudnánk, hogy te milyen képességekkel, milyen teljesítménnyel egy (számunkra ismeretlen) karra-szakra reálisan bejuthatsz-e vagy sem.....?????
2021. ápr. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha megfelelsz a feltételeknek, akkor van esélyed.

Az, hogy mennyi az esély, függ attól, milyen szakról van szó, mennyi a jelentkezők száma illetve hány embert vesznek fel.

Ha érdekel, hogy mivel tudod növelni az esélyeidet, akkor emailban rákérdezel, mi az, ami előnyös a jelentkezésnél.

De tudtom szerint aki teljesíti a feltéteket, azokat behívják elbeszélgetésre a szakkal kapcsolatos témáktól, ha túljelentkezés van.

2021. ápr. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két fiam tanul mesterképzésen az LMU-n.

Az egyik többlépcsős selejtezőn keresztül jutott be, a másiknál meg csak a papírokat kellett beadnia a felvételhez.

Nagyon függ a szaktól, általánosságban nem lehet sokat mondani.

2021. ápr. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#4. Esetleg olyanokhoz szólt a kérdés akik tájékozottabbak.


Tessék, itt egy random szak követelménye a Cambridgeről:


“Applicants for this course should have achieved a UK II.i Honours Degree.


If your degree is not from the UK, please check International Qualifications to find the equivalent in your country.


Applications are welcome from British, EU and international graduate students. Minimum qualifications are a solid 2.1 honours degree and an excellent command of English. All candidates for admission to the MPhil are expected to be of PhD potential and to have degree results in at least the top quarter of the graduating cohort at their previous university.”


Ennek is megfelelhetnék akár, meg te is... Évente több ezer magyar diák felel meg ennek.


De külföldön nem úgy van ám, hogy van egy ponthatár és ha annak megfelelsz, vagyis a jelentkezők közül csupán az érettségid/diplomád alapján szelektálnak... De még az is lehet, hogy mindenkit felvesznek mert kevesebben jelentkeztek mint ami a keret.


Az ilyen egyetemekre mindenképpen sokkal többen jelentkeznek mint ahány ember felvehető.


Így szelektálnak további szempontok alapján is...


Például releváns munkatapasztalat, kutatási eredmények, personal statement, stb.

Akár azt is nézhetik, hogy milyen egyetemen szerezte az alapdiplomáját a jelentkező.


És ez az amivel kapcsolatban segítséget kérek, nem tudom hogy a kérdésben említett egyetemen vajon miket várhatnak el reálisan a jelentkezőktől...

2021. ápr. 30. 15:40
 8/11 A kérdező kommentje:

#5. #6. köszi!


Nem olvastam a válaszaitokat mielőtt megírtam az előbbi kommentem.


#6. Azt elárulnád, hogy milyen szakon vannak a gyerekeid?


Előre is köszi!

2021. ápr. 30. 15:43
 9/11 anonim ***** válasza:
A 6-os vagyok, privátban megírtam. Itt nem akarom kiírni, mert elég speciális mindkét szak.
2021. ápr. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hát köszi! De még nem kaptam meg... :/

Esetleg véletlenül másnak írtad?


Engem a Software Engineering érdekel és oda több mint valószínű, hogy túljelentkezés van...

2021. ápr. 30. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!